Всеєвропейська федерація академій наук (ALLEA) здійснює науково-консультативну підтримку Європейської Комісії. 

Відповідно до запиту президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера та з ініціативи комісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша характер наукових консультацій Комісії було принципово переосмислено.

У рамках проекту SAPEA, який забезпечує механізм наукових консультацій, підготовлено та 27 червня 2019 року опубліковано звіт «Трансформація майбутнього старіння», підготовлений Федерацією європейських медичних академій з проханням розповсюдити цей матеріал серед відповідних спільнот.

* * *

«Виклики старіння повинні поставати перед молодими», –

повідомляють провідні вчені новому складу Європейської Комісії

Суспільство має вирішувати проблеми, що виникають через старіння в кожному поколінні, а не залишати їх до старості.

Звіт призначений для новообраних європейських комісарів, які, як очікується, почнуть працювати вже у 2019 році. У ньому розглядаються докази того, як державна політика може допомогти країнам ЄС у досягненні інклюзивного, справедливого та сталого здоров’я і соціальної допомоги в майбутньому.

Автори звіту – провідні вчені, призначені академіями з країн Європи, – роблять висновок, що процес старіння має бути трансформовано і найкращим способом поліпшення життєвих наслідків у похилому віці є передбачення та подолання їх у молоді роки й у середньому віці.

Професор Жан-П’єр Мішель, голова робочої групи, яка готувала доповідь, сказав: «У Європі та й в усьому світі люди живуть довше, ніж будь-коли раніше. Це одне з найбільших досягнень минулого століття, і воно дає величезні можливості нам як окремим людям: нові і повноцінні кар’єри, нові уявлення та перспективи, поліпшення якості життя. Але це також створює виклики для наших суспільств і Європейського Союзу в цілому. Ми повинні пристосуватися до того, що, згідно з прогнозами, старіє та скорочується робоча сила, і знайти фінансово дієві способи надання високоякісної медичної допомоги всім. Про це свідчать очевидні докази. Коли справа доходить до прогнозування віку людей, генетичні чинники виявляються відносно незначними порівняно з базовою освітою, способом життя та поведінкою (такими, як здорове харчування та фізична активність). Політика, спрямована на сприяння та пропагування такої поведінки з раннього дитинства, і навіть стосовно ще не народжених дітей, безпосередньо сприяє здоровому старінню людей. А вдосконалення освіти в молодому віці є життєво важливим не тільки для поліпшення індивідуального здоров’я, а й для оснащення нашої майбутньої робочої сили навичками, яких вона потребує для підтримки старіння населення в суспільстві, що швидко змінюється».

Основні висновки звіту містять, серед іншого, таке:

• Старіння в майбутньому відбуватиметься у зовсім іншому контексті порівняно з минулим і суттєвіше залежатиме від таких чинників, як зміни клімату, забруднення повітря та стійкість до антибіотиків, а також від соціальних змін. Політики будуть успішними лише тоді, коли зможуть задовольнити ці зміни.

• Суспільства з доброзичливим ставленням до віку, дають можливість літнім людям почуватися безпечно і жити комфортно. Архітектори, містобудівники, експерти з мобільності й ергономіки, експерти з соціальної допомоги та геріатрії мають співпрацювати, щоб зробити нормою доброзичливе ставлення до поважного віку суспільства.

• Технології, включно з переносними й допоміжними пристроями, а також поява штучного інтелекту вже змінюють досвід старіння і можуть трансформувати його, якщо суспільство зможе подолати бар’єри сприйняття та практичності.

* * *

Звіт групи SAPEA передує науковим висновкам Групи головних наукових радників Європейської Комісії, який буде передано безпосередньо європейським комісарам – із метою формування політики з цього питання у майбутньому.

Текст звіту доступний за посиланнями:

http://www.sapea.info/wp-content/uploads/ageing-leaflet.pdf (скорочений)

https://www.sapea.info/wp-content/uploads/tfa-report.pdf (повний)

2019-07-12

ALLEA наголошує на незворотності суспільних трансформацій
2019-07-12
Поширити