19 листопада 2020 року відбулась Римська міністерська конференція міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти (European Higher Education Area / ЄПВО). Вона завершила 2-річний цикл роботи Групи супроводу Болонського процесу  (Bologna Follow-Up Group). 

Під час заходу відбулась церемонія прийняття до країн ЄПВО Республіки Сан Марино, після чого відповідальні за вищу освіту міністри 49 країн ЄПВО схвалили Римське міністерське комюніке – основоположний документ, який окреслює пріоритети розвитку на наступні 10 років.

Учасники Конференції заслухали виступи міністрів, відповідальних за сферу вищої освіти, представників Європейської Комісії та консультативних членів Болонського процесу, а також обговорили перспективи глобальної співпраці у сфері вищої освіти до 2030 року. 

Римське міністерське комюніке приділяє ключову увагу фундаментальним цінностям вищої освіти – академічній свободі, університетській автономії та верховенству права. Традиційно визначено пріоритетні напрями роботи Європейського простору вищої освіти у міжнародній співпраці, соціальному виміру, цифровізації, визнанні кваліфікацій та забезпеченні якості вищої освіти. 

Також комюніке містить орієнтири для країн ЄПВО щодо досягнення Цілей сталого розвитку на період до 2030 року. Зокрема, сторони зобов’язуються дотримуватися наступних принципів, здатних підтримати стійку, згуртовану та мирну Європу: 

– інклюзивність – кожен здобувач освіти має рівний доступ до вищої освіти і повну підтримку під час навчання;

– інноваційність – запровадження нових методик навчання, викладання та оцінювання, тісно пов’язаних із дослідженнями;

– взаємозв’язаність – спільні ініціативи та інструменти сприяють і посилюють міжнародну співпрацю та реформи, обмін знаннями та мобільність персоналу й студентів.

Детальніше: https://bit.ly/331oTmf, https://bit.ly/3lNqhjE 

Фото: МОН

Пріоритети Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років
2020-11-19
Поширити