На платформі Prometheus у відкритому доступі розміщений курс “Наукова комунікація в цифрову епоху”. Усі бажаючі можуть зареєструватись та пройти цей курс разом із його авторами – Тетяною Ярошенко, Іриною Тихонковою, Іриною Кучмою, Світланою Чукановою, Олександрою Ярошенко, Людмилою Криворучко.

Курс призначений для молодих дослідників – здобувачів ступеня PhD, викладачів університетів на ранніх етапах їхньої наукової кар’єри, всіх, хто прагне дізнатися більше про наукову комунікацію, її основні складники, новітні тренди та технології, секрети ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, а також отримати відповідні навички.

За допомогою цього курсу слухачі можуть:

– зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація; 

– яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на життєвий цикл наукового дослідження;

– опанувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, 

– використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження.

Усі лектори мали досвід викладання та навчання на інших онлайн-курсах та навіть сертифікати з курсів про те, як створювати курси. Але багато чого нового відкрили для себе та переосмислили саме під час спільної роботи. 

Опис міркувань, проблем, тривог та знайдених рішень можна знайти у відкритій публікації, яку розміщено на сайті Академперіодики та на платформі Researchgate. Автори статті «Ходіння по MOOCах, або як створювався масовий онлайн-курс “Наукова комунікація в цифрову епоху”» Ірина Тихонкова і Тетяна Ярошенко розкривають деякі секрети «курсотворення». Вони описують власний досвід розробки та втілення  масового відкритого онлайн-курсу.

Детальніше: https://bit.ly/3hOc3hq, http://akademperiodyka.org.ua/uk/books/science_ukraine_gis/17/6https://bit.ly/39648Z0 

Фото: Prometheus

Про досвід створення онлайн-курсів
2021-01-06
Поширити