З 9 по 24 листопада 2021 року відбудеться Генеральна конференція ЮНЕСКО.
Організатор – ЮНЕСКО.
Захід приурочений до 75-річчя організації та, як очікується, прийме низку важливих рішень з культурної спадщини, глобальній політиці в галузі освіти, етики, зв’язаної з технологіями, та нагальній необхідності більшої відкритості наукових досліджень. Буде обрано президента Генеральної конференції та Генерального директора Організації.
Передбачається, що Генеральна конференція також прийме декілька глобальних рамок для встановлення стандартів з ключових питань:
– рекомендації з етики штучного інтелекту, що стане першим у історії глобальним керівництвом з етики розробки та впровадження штучного інтелекту;
– рекомендація з Відкритої Науки, котра сприятиме більш широкому міжнародному співробітництву в забезпеченні загального доступу до наукових знань.
Рекомендації цього року будуть наслідувати традиції нормативних документів ЮНЕСКО, спрямованих на надання країнам-членам керівних вказівок з використання у їх законодавстві. Організація представить довгоочікувану доповідь про майбутнє освіти, підготовлений незалежною комісією експертів, і проведе Глобальну нараду з освіти, організовану спільно з урядом Франції.
У сфері культури очікується, що країни-члени схвалять проведення в Мехіко з 28 по 30 вересня 2022 року конференції ЮНЕСКО з культурної політики та стійкого розвитку, а також відмітять 50-річчя програми «Людина та біосфера». Під час Генеральної конференції ЮНЕСКО вручить низку премій і нагород за видатні досягнення в галузі освіти, науки та культури:
– Всесвітню премію вчителів у співробітництві з Фондом Варки;
– першу міжнародну премію ЮНЕСКО Бангладеш шейха Муджибура Рахмана за креативну економіку;
– Міжнародну Мєндєєлєвську премію ЮНЕСКО-Росія в галузі фундаментальних наук;
– Премію Султана Кабуса за охорону навколишнього середовища;
– Премію ЮНЕСКО-Японія за освіту в інтересах стійкого розвитку
– Міжнародну премію ЮНЕСКО-Меліни Меркурі за збереження культурних ландшафтів і керування ними;
– Премію ЮНЕСКО/Карлоса Дж. Фінлея в галузі мікробіології.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3CPKf6b, https://bit.ly/3o8bOBA
Фото: скріншот