Інформація
Реєстраційний номер
0215U000624, Науково-дослідна робота
Назва роботи
Удосконалення методів і засобів отримання і обробки вимірювальної інформації для цілей моніторингу навколишнього середовища.
Керівник роботи
Перелигін Борис Вікторович,
Дата реєстрації
11-03-2015
Організація виконавець
Одеський державний екологічний університет
Опис
Звіт про НДР: 184с., 36 рисунки, 10 табл., 36 джерел. Метою даного заключного звіту є обґрунтування принципів побудови засобів отримання і обробки вимірювальної інформації для цілей моніторингу. Запропоновано три етапи обробки радіолокаційної інформації при автоматизації радіолокаційних метеоспостережень, що можуть бути реалізовані як технічними, так і програмними засобами. Показано, що отриману оперативну радіолокаційну інформацію на основі поляризаційних вимірів можна використовувати для рішення прогностичних задач. Сформовано вимоги до точності вимірів і діапазонів вимірюваних величин розробленої апаратури й алгоритми первинної та вторинної обробки. Пред'явлені вимоги до метеорологічних локаторів і запропоновано різні варіанти побудови поляризаційних локаторів. Запропонована концепція розвитку та автоматизації систем моніторингу навколишнього середовища. Проаналізовані різні системи (акустичні, радіоакустичні, оптичні) вітрове зондування. Досліджені різні методи лідарного контролю повітряного басейну над промисловими та просторово-зосередженими об'єктами. Запропонована конфігурація комплексного газоаерозольного поляризаційного географічного лідара. ЕТАП ОБРОБКИ, АВТОМАТИЗАЦІЯ, ІНФОРМАЦІЯ, ПЕРВИННА, ВТОРИННА ОБРОБКА, ТОЧНІСТЬ, ЯВИЩА ПОГОДИ, ЗОНДУВАННЯ, ЛІДАР, СОДАР. Умови одержання звіту: за договором, 65016, м.Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Опис продукції
Метою даного заключного звіту є обґрунтування принципів побудови засобів отримання і обробки вимірювальної інформації для цілей моніторингу. Запропоновано три етапи обробки радіолокаційної інформації при автоматизації радіолокаційних метеоспостережень, що можуть бути реалізовані як технічними, так і програмними засобами. Показано, що отриману оперативну радіолокаційну інформацію на основі поляризаційних вимірів можна використовувати для рішення прогностичних задач. Сформовано вимоги до точності вимірів і діапазонів вимірюваних величин розробленої апаратури й алгоритми первинної та вторинної обробки. Пред'явлені вимоги до метеорологічних локаторів і запропоновано різні варіанти побудови поляризаційних локаторів. Запропонована концепція розвитку та автоматизації систем моніторингу навколишнього середовища. Проаналізовані різні системи (акустичні, радіоакустичні, оптичні) вітрове зондування. Досліджені різні методи лідарного контролю повітряного басейну над промисловими та просторово-зосередженими об'єктами