Інформація
Реєстраційний номер
0215U003243, Науково-дослідна робота
Назва роботи
Вдосконалити показання та методики органозберігаючих оперативних втручань при нирково-клітинному раку на основі вивчення морфо-функціональних змін в нирках
Керівник роботи
Стаховський Едуард Олександрович,
Дата реєстрації
22-01-2015
Організація виконавець
Національний інститут раку
Опис
Об'єкт дослідження - 291 хворий на нирково-клітинний рак. Мета роботи - зменшити рівень інвалідизації, покращити ефективність діагностики і лікування хворих на рак нирки шляхом вдосконалення показань, оперативної техніки та вимог до органозберігаючих оперативних втручань. Методи дослідження: клінічні, лабораторні, променеві, статистичні. Виявлено, що резекція нирки з центральною ішемією приводить до незворотних змін паренхіми та достовірного прогресивного зниження показника як загальної швидкості клубочкової фільтрації, так і швидкості клубочкової фільтрації на стороні ураження на 11,4 % та 28,5 % відповідно (р < 0,05). Поряд із цим, локальна ішемія не викликає зниження фільтраційної функції нирок. Встановлено, що ускладнення післяопераційного періоду при резекції нирки напряму корелюють з розміром пухлини. Вдосконалення техніки резекції нирки за рахунок: трансабдомінального доступу, методики ротації нирки, використання локальної ішемії нирки та накладання двохрядних швів дозволило знизити рівень післяопераційних ускладнень до 6,1 %. Розроблена нова система оцінки пухлинного ураження нирки (N.C.I.U.- nephrometry) дозволяє оптимізувати та деталізувати показання до резекції нирки, зберегти її функцію, попередити розвиток ниркової недостатності і, як наслідок, інвалідизацію пацієнтів. Показано, що для вибору показань до резекції нирки найбільш валідними показниками є об'єм збереженої паренхіми нирки та локалізація пухлини (чутливість 95,7 % та специфічність 94,1 %) ніж розміри пухлини. Розроблена мультимодальна програма "fast-track surgery" у хворих на нирково-клітинний рак при резекції нирки дозволяє достовірно знизити післяопераційний ліжко-день до (4,8 ± 1,7) (р < 0,0002) при аналогічному рівні післяопераційних ускладнень. Виявлено відсутність достовірної різниці в показнику кумулятивної виживаності хворих після резекції (98,4 %) та нефректомії (96,3%) у термін до 32 міс (р=0,68). Доведено, що нефропротекторна терапія на основі іАПФ еналаприлу, дезагрегантного препарату пентоксифіліну, осмотичного діуретика манітолу у поєднанні з подовженою епідуральною аналгезією місцевим анестетиком в періопераційному періоді сприяє збереженню функціонального стану нирок після їх резекції в ранньому і віддаленому післяопераційному періоді, (р = 0,0011 (через 6 місяців) та р = 0,0156 (через 12 міс). Результати НДР упроваджені в Національному інституті раку, Одеському обласному клінічному онкологічному диспансері, Львівському державному онкологічному лікувально - діагностичному центрі. Прогностичні припущення щодо розвитку об'єкта дослідження - вдосконалення показань, оперативної техніки та вимог до органозберігаючих оперативних втручань при нирково - клітинному раку. НИРКОВО-КЛІТИННИЙ РАК, РЕЗЕКЦІЯ НИРКИ, N.C.I.U. НЕФРОМЕТРІЯ, НЕФРОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ.
Опис продукції
Розробка, обґрунтування та впровадження в клінічну практику показань, протипоказань до органозберігаючих оперативних втручань у хворих на РН дозволять підвищити ефективність лікування та якість життя цієї категорії хворих. Крім того розробка та впровадження нефропротекторної терапії та локальної ішемії при резекції нирки у хворих на РН дозволить здешевити лікування за рахунок відсутності ХНН та необхідності проведення її терапії.