Інформація
Реєстраційний номер
0219U101473, Науково-дослідна робота
Назва роботи
Розробка методичних рекомендацій щодо вибору оптимальної процедури розрахунку коефіцієнтів радіонуклідного вектора для характеризації твердих радіоактивних відходів ЧАЕС
Керівник роботи
Щербін Володимир Миколайович,
Дата реєстрації
06-08-2019
Організація виконавець
Інститут проблем безпеки АЕС НАН України
Опис
Об’єкти досліджень - активність радіонуклідів у складі відходів АЕС, радіонуклідні вектори (РВ), методи оцінки вмісту радіонуклідів, що важко вимірюються (РВВ), у складі упаковок з твердими відходами АЕС. Мета досліджень - розробка методичних рекомендації щодо вибору оптимальної процедури розрахунку числових значень коефіцієнтів радіонуклідних векторів у залежності від результатів аналізу експериментальних даних щодо активності радіонуклідів у твердих радіоактивних відходах. Методи досліджень – інформаційний пошук, аналітичні та розрахункові методи. Стисло представлені результати вивчення світового досвіду характеризації низько-, середньоактивних твердих радіоактивних відходів (ТРВ), що утворюються АЕС, з використанням методології РВ. Проведено вивчення змісту міжнародних рекомендацій, стандартів та результатів наукових публікацій, присвячених використанню стандартних процедур обробки даних лабораторних досліджень і проведено їх тестування на реальних даних щодо радіонуклідного забруднення ТРВ експлуатаційного походження, утворених на ДСП «Чорнобильська АЕС» (ДСП ЧАЕС) до аварії. Зроблені висновки стосовно того, які фактори необхідно обов’язково враховувати при проведенні досліджень для отримання коректних результатів оцінки середніх значень коефіцієнтів РВ. Визначено, що стандартні процедури розрахунку не дозволяють належним чином проводити аналіз змішаних вибірок лабораторних даних, якщо вони включають велику частку даних у вигляді «< МДА» (мінімально детектованої активності). Результати досліджень спрямовані на розробку технологій та технічних заходів із безпечного поводження з радіоактивними відходами. Передбачається результати роботи надати ЧАЕС для забезпечення найбільш ефективного використання методології РВ для характеризації партій ТРВ, що направляються на захоронення.
Опис продукції
Об’єкти досліджень - активність радіонуклідів у складі відходів АЕС, радіонуклідні вектори (РВ), методи оцінки вмісту радіонуклідів, що важко вимірюються (РВВ), у складі упаковок з твердими відходами АЕС. Мета досліджень - розробка методичних рекомендації щодо вибору оптимальної процедури розрахунку числових значень коефіцієнтів радіонуклідних векторів у залежності від результатів аналізу експериментальних даних щодо активності радіонуклідів у твердих радіоактивних відходах. Методи досліджень – інформаційний пошук, аналітичні та розрахункові методи. Стисло представлені результати вивчення світового досвіду характеризації низько - та середньоактивних твердих радіоактивних відходів (ТРВ), що утворюються АЕС, з використанням методології РВ. Проведено вивчення змісту міжнародних рекомендацій, стандартів та результатів наукових публікацій, присвячених використанню стандартних процедур обробки даних лабораторних досліджень і проведено їх тестування на реальних даних щодо радіонуклідного забруднення ТРВ експлуатаційного походження, утворених на ДСП «Чорнобильська АЕС» (ДСП ЧАЕС) до аварії. Зроблені висновки стосовно того, які фактори необхідно обов’язково враховувати при проведенні досліджень для отримання коректних результатів оцінки середніх значень коефіцієнтів РВ. Визначено, що стандартні процедури розрахунку не дозволяють належним чином проводити аналіз змішаних вибірок лабораторних даних, якщо вони включають велику частку даних у вигляді «< МДА» (мінімально детектованої активності). Передбачається результати роботи надати ЧАЕС для забезпечення найбільш ефективного використання методології РВ для характеризації партій ТРВ, що направляються на захоронення.