Інформація
Реєстраційний номер
0219U101576, Науково-дослідна робота
Назва роботи
Дослідження сучасних методів уловлювання та визначення малих концентрацій вуглеводнів фільтраційними матеріалами у вентиляційних викидах.
Керівник роботи
Романюк Оксана Олександрівна, Кандидат технічних наук
Дата реєстрації
16-09-2019
Організація виконавець
Київський національний університет технологій та дизайну
Опис
Звіт про НДР: 62 с., 17 рис., 5 табл., 12 джерел. АДСОРБЦІЙНО-КРІОГЕННА УСТАНОВКА, АДСОРБЦІЙНИЙ ОЧИЩУВАЧ ПОВІТРЯ, ВУГЛЕЦЕВО-ВОЛОКОННИЙ ФІЛЬТР. Об’єкт дослідження – процеси очищення вентиляційних викидів від вуглеводнів завдяки сучасним методам уловлювання вдосконаленими фільтраційними матералами. Ціль роботи – аналіз відомих методів охорони навколишнього середовища від забруднень, вибір найбільш раціо¬нальних методів і розробка технології очистки промислових відходів від речовин, які забруднюють навколишнє середовище. Методи дослідження й перелік апаратури. Теоретичні та експериментальні дослідження з залученням методів: математичного моделювання, математичної статистики та обробки результатів експериментальних досліджень. Із залученням апаратури: газоаналізатора ФА-125. Результати та їх новизна. Встановлена можливість покращення процесу очищення виробничих вентиляційних викидів від парів вуглеводнів за рахунок використання вуглецево-волоконних фільтраційних матеріалів. Основні конструктивні, технологічні й техніко-експлуатаційні характеристики та показники. Запропоновано конструкцію адсорбційно-кріогенного очисника з вуглецево-волоконних фільтрами. За умови однакової тривалості процесу фільтрування і регенерації фільтру вдалося забезпечити безперервність роботи очисника за рахунок двох фільтрувальних секцій. Інформація щодо впровадження. Одержані результати впроваджено у навчальний процес кафедри теплоенергетики, ресурсоощадності та техногенної безпеки КНУТД. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Випробування експериментальної адсорбійно-кріогенної установки з вуглецево-волоконним фільтром показали перспективність використання її для очищення вентиляційних викидів від парів вуглеводнів в умовах виробництва. Сфера застосування. Легка та харчова промисловість. Економічна ефективність. Застосування експериментальної адсорбійно-кріогенної установки з вуглецево-волоконним фільтром і спеціальним теплообмінником дає змогу
Опис продукції
Адсобрційний очисник складається з двох секцій А і В. У кожній секції встановлено адсорбційнй фільтр 1. За допомогою клапанів 2 і 3 кожна секція поперемінно підключається або до повітропроводу чистого повітря 4, або до повітропроводу повітря збагаченого забрудненнями 5. Якщо клапан 2 закритий, а клапан 3 відкритий, то основна маса (90%) вентиляційного повітря проходить крізь адсорбційний фільтр А. Речовини, що забруднюють повітря, адсорбуються на фільтрі, а очищуване повітря поступає в повітропровід збагаченого повітря 5, після насичення фільтра секції А, клапани 2 і 3 переключаються таким чином, що секція А підключається до повітропроводу збагаченого повітря 5, а секція В до повітропроводу чистого повітря 4. На очищення працює секція В, а секція А регенерується. Наявність двох фільтрів і клапанів дозволяє забезпечити безперервність роботи очисника при періодичності процесів адсорбції і десорбції в фільтрах.