Інформація
Реєстраційний номер
0319U002014, , Науково-дослідна робота
Назва роботи
Синтез нових потенційно активних сполук на основі похідних сечовини та тіосечовини, прогнозування їх біологічної активності.
Керівник роботи
Авдєєнко Анатолій Петрович, Кандидат хімічних наук
Дата реєстрації
07-02-2019
Організація виконавець
Донбаська державна машинобудівна академія
Опис
Об'єкт дослідження: N-заміщені-N'-ацилтіосечовини та продукти їх взаємодії з дінуклеофілами. Мета дослідження: синтез похідних тіосечовини, вивчення їх реакцій з дінуклеофілами; отримання на основі похідних тіосечовини нових гетероциклічних сполук та пошук серед них за допомогою програми PASS можливої біологічної активності. Методи дослідження: фізико-хімічні методи дослідження речовин - спектроскопія протонного магнітного резонансу, спектроскопія ядерного магнітного резонансу ядер 13С, інфрачерво?на спектроскопія, мас-спектрометрія, елементний аналіз. Теоретичні і практичні результати: Засвоєна методика синтезу N арил-N'-ацилтіосечовин. Синтезовані N арил-N' ацилтіосечовини з різними замісниками у структурі - вихідні сполуки для вивчення взаємодії ацилтіосечовин з дінуклеофілами. Проведені реакції заміщених тіосечовин з дінуклеофілами: гідразином, фенілгідразином. Встановлено що N-заміщені-N'-ацилтіосечовини реагують з гідразином, утворюючи заміщені 3-аміно-1,2,4-триазоли і N заміщені тіосечовини. До цієї реакції вступають похідні карбонових кислот ароматичного, гетероциклічного і аліфатичного ряду; похідні арил-, аралкіл-, гетероариламінів. Реакція N заміщених-N'-ацилтіосечовин з фенілгідразином протікає тільки з найбільш активними ацилтіосечовинами і приводить до селективного утворення заміщених 1-феніл-3-аміно-1,2,4-триазолів. Структурний мотив "шестичленний цикл - один атом - п'ятичленний цикл" характерний для багатьох біологічно активних речовин. Тому, згідно концепції молекулярної подібності ("близькі структури мають близькі властивості") можна припускати що отримані заміщені 3-аміно-1,2,4-триазоли та 1 феніл 3 аміно-1,2,4-триазоли - потенційно біологічно активні сполуки. Ефективність впровадження: 3-аміно-1,2,4-триазоли, 1-феніл-3-аміно-1,2,4-триазоли та N заміщені тіосечовини є потенційними біологічно активними сполуками і можуть використовуваться в якості лікарських препаратів, пестицидів. Сфера (галузь) застосування: в загальних та спеціальних курсах органічної хімії у університетах. Серед отриманих продуктів можна вести пошук нових лікарських препаратів.
Опис продукції
Засвоєна методика синтезу N арил-N'-ацилтіосечовин. Синтезовані N арил-N' ацилтіосечовини з різними замісниками у структурі - вихідні сполуки для вивчення взаємодії ацилтіосечовин з дінуклеофілами. Проведені реакції заміщених тіосечовин з дінуклеофілами: гідразином, фенілгідразином. Встановлено що N-заміщені-N'-ацилтіосечовини реагують з гідразином, утворюючи заміщені 3-аміно-1,2,4-триазоли і N заміщені тіосечовини. До цієї реакції вступають похідні карбонових кислот ароматичного, гетероциклічного і аліфатичного ряду; похідні арил-, аралкіл-, гетероариламінів. Реакція N заміщених-N'-ацилтіосечовин з фенілгідразином протікає тільки з найбільш активними ацилтіосечовинами і приводить до селективного утворення заміщених 1-феніл-3-аміно-1,2,4-триазолів. Структурний мотив "шестичленний цикл - один атом - п'ятичленний цикл" характерний для багатьох біологічно активних речовин. Тому, згідно концепції молекулярної подібності ("близькі структури мають близькі властивості") можна припускати що отримані заміщені 3-