Sorry, this entry is only available in Українська.

UNICHECK пропонує ознайомитись з інструкцією щодо використання різних видів лапок  при написанні та перевірці академічних текстів.

Як відомо, лапки використовуються для того, аби виокремити цитату або пряму мову у тексті: виділити конкретний цитований текст, позначити чуже авторство тексту, уникнути плагіату.

Український правопис у редакції 2019 року допускає вживання різних різновидів лапок ( «…», “…”, „…“, „…”). У різних стилях цитування використовуються різні види лапок, крім того, вони можуть узагалі не вимагати цих знаків. Unicheck може розпізнати цитати, оформлені в різних стилях цитування, зокрема, APA style, MLA style, Chicago (Turabian) style, Harvard style та ДСТУ 8302:2015, тож  якщо цитування оформлене відповідно до вимог стилю – текст цитати система позначатиме не як збіг, а як цитату, що дозволить не розцінювати її як потенційний плагіат. А щоби сервіс із перевірки на плагіат не пропустив цитату, необхідно ставити пробіл після лапок: так системі легше буде визначити наявність цитати в тексті. Слід враховувати, що максимальна кількість символів у цитаті – 900. Якщо ці умови не будуть дотримані, система просто не зможе визначити цитату.

Детальніше: https://bit.ly/3dbAstn 

2020-06-16

Фото: UNICHECK

Підказки від UNICHECK
2020-06-16
Share