Організація економічного співробітництва та розвитку оновила портал з даними щодо процесів відновлення економік після пандемії COVID-19.

У міру того, як країни починають виходити з найгострішої фази пандемії COVID-19, політикам і суспільству потрібні інструменти для моніторингу зусиль з пожвавлення економічної активності та виконання загального зобов’язання країн-членів ОЕСР щодо більш ефективного відновлення. Це означає усунення структурної нерівності, прискорення переходу до «зеленої» економіки та зміцнення стійкості перед майбутніми викликами. Якісне відновлення допоможе націлити світ на середньострокові та довгострокові цілі та сприятиме прогресу у досягненні цілей сталого розвитку.

Портал «OECD COVID-19 Recovery Dashboard» містить двадцять індикаторів для моніторингу якості відновлення економік після пандемії, які поділені за наступними цільовими принципами: надійне, інклюзивне, екологічне та стійке до майбутніх викликів, з акцентом на гендерну нерівність.

Принцип надійності передбачає оцінку загального впливу пандемії на добробут домогосподарств і підприємств, а також відслідковування сигналів, які свідчать про відновлення економічної активності. Принцип інклюзивності передбачає оцінку впливу пандемії на людей і на рух країн за траєкторією більш інклюзивного зростання. Відповідно до даного принципу збираються дані про те, як пандемія вплинула на найменш захищені групи населення та як інтереси різних груп враховуються в рамках відновлення економік після пандемії. Принцип екологічності передбачає оцінку прогресу країн у досягненні орієнтованого на людину переходу до «зеленої» економіки відповідно до цілей Паризької угоди та Порядку денного на період до 2030 року. Принцип стійкості до майбутніх викликів передбачає оцінку факторів, які забезпечують готовність економіки та суспільства до майбутніх потрясінь.

Портал містить актуальну та достовірну статистику ОЕСР, доповнену новими підходами до даних. Своєчасність, деталізація та точність його статистики постійно покращуються з появою нових джерел.

Індикатори вибрано з урахуванням таких факторів, як релевантність вказаних принципів, своєчасність і частота збору нових даних, міжнародна сумісність і точність даних, охоплення даними країн, інтерпретованість, цілісність і можливість повторного використання даних.

Детальніше: https://bit.ly/3HRXaHb, https://bit.ly/3sJ4bU9

Фото: логотип

Портал із даними про процеси відновлення економіки
2022-02-15
Share