У липні 2021 року Єврокомісія відкрила публічні консультації з приводу проекту таксономії ЄС для соціального фінансування. В основу документу покладено чинну таксономію стійких видів діяльності, але специфіка соціальної таксономії, що має ряд характерних відмінностей, вимагала, на думку експертів, додаткових уточнень.

На відміну від «зеленої» таксономії, де значення діяльності пов’язано із чинником негативного впливу (detrimental impact), для соціальної таксономії вплив визначається як міра сприятливого соціального впливу (beneficial impact). Соціальна діяльність поділяється на внутрішню (inherent), наприклад, забезпечення трудових прав своїх співробітників, та додаткову (additional), як забезпечення соціальної інфраструктури.  Соціальне значення діяльності компанії визначається не на рівні конкретного виду діяльності (наприклад, в екологічному аспекті конкретна діяльність – скидання відходів у водні джерела), а на рівні конкретного підприємства (наприклад, в соціальному аспекті – забезпечення безпечних умов праці працівникам усіх підрозділів підприємства). Ці відмінності відбиваються на структурі екологічних та соціальних аспектів. У «зеленій» методології прийняті вимоги наукової обгрунтованості екологічних показників та заходів, оскільки у цій сфері може бути застосована методологія природничих наук. А у соціальному аспекті в якості критеріїв приймаються принципи і стандарти, зафіксовані у міжнародних документах (наприклад, Керівних принципах ОЕСР для багатонаціональних підприємств, Керівних принципах підприємницької діяльності в аспекті прав людини ООН тощо).

Зважаючи на ці відмінності була визначена спеціальна структура проекту таксономії, згідно з якою соціально значуща діяльність розглядається у двох вимірах –  у горизонтальному вимірі (процес забезпечення прав людини  /horizontal dimension / process-related) та у вертикальному вимірі (пов’язаному з конкретними товарами та послугами /vertical dimension / product- and service-related). Наприклад, права на охорону здоров’я в горизонтальному аспекті включають дотримання безпеки праці, а у вертикальному аспекті – доступ до інструментів страхування від професійних травм. 

Публічне обговорення триватиме до 27 серпня 2021 року.

Детальніше: https://bit.ly/2UKYLev, https://bit.ly/3iIJ7bu, https://bit.ly/3rxPsdL 

Фото: Скріншот

Проєкт таксономії ЄС для соціального фінансування
2021-07-26
Share