На майданчику Міністерської зустрічі Організації економічного співробітництва та розвитку відбулась панельна дискусія міжнародного об’єднання Blue Dot Network.

Міжнародний проєкт Blue Dot Network був започаткований за ініціативи урядів США, Японії та Австралії й за технічної підтримки ОЕСР. Він покликаний сформувати механізм сертифікації інфраструктурних проєктів за міжнародно визнаними стандартами якісної інфраструктури.

Нинішня панельна дискусія була присвячена проблематиці нестачі інвестицій у якісну інфраструктуру в країнах, щоі розвиваються, у контексті післяпандемійного відновлення економіки. Під час обговорення було акцентовано увагу на проблемі значного розриву між країнами у доступі до якісної інфраструктури. Це перешкоджає рівномірному відновленню економік країн після пандемії, оскільки інфраструктурні проєкти безпосередньо визначають якість життя населення країн.

Як показало обговорення, якісна інфраструктура вимагає більше ресурсів для реалізації, однак не всі уряди мають фінансові можливості для якісних інфраструктурних проєктів. З іншого боку, приватні інвестори можуть бути зацікавленими у таких проєктах, однак якісна інфраструктура має надто тривалий цикл повернення інвестицій. Якщо приватні інвестори погоджуються на фінансування проєктів на довгостроковій основі, їм потрібні гарантії, що проєкти, які ними фінансуються, дійсно є стійкими й через тривалий термін їх ECG-показники та економічні результати зможуть виправдати очікування та ризики.

Обговорювалась проблема участі урядів безпосередньо у реалізації проєктів: якщо уряд виділяє кошти на проєкт зі створення якісної інфраструктури, йому необхідно спиратися на систему стандартів, відповідність яким є зеленим світлом для спрямування капіталу. Важливо не тільки обрати проєкт, але й сприяти імплементації стандартів у ході його реалізації. Це означає, що система стандартів повинна розроблятися для використання одразу на трьох рівнях – скринінг проєкту, оцінка проєкту та моніторинг. Фінансуючий інститут повинен займати активну роль у забезпечені стандартів.

Ще один аспект виявився проблематичним щодо стимулювання інвестицій. З огляду на капіталоємність і тривалість реалізації інфраструктурні проєкти залишаються вразливими до протидії корупційним схемам. Тому під час панельної дискусії було представлено новий спільний проєкт ОЕСР і Blue Dot Network – «Панель анти-корупційних інструментів для інфраструктурних проєктів». У рамках проєкту буде розроблено Керівництво для проєктних компаній, яке охопить кращі практики та надасть практичні рекомендації щодо протидії корупції. Очікується, що будуть розроблені інструменти багатосторонньої взаємодії з зацікавленими особами в рамках інфраструктурних проєктів та запущені освітні програми з відповідної проблематики.

Детальніше: https://bit.ly/3E17gmE, https://bit.ly/3vxoMvX, https://bit.ly/2ZgqrKk 

Фото: ОЕСР

Стимулювання інвестицій в якісну інфраструктуру для відновлення економіки
2021-10-21
Share