Інформація
Реєстраційний номер
0211U005867, , Науково-дослідна робота
Назва роботи
Визначити роль та місце радіойодотерапії в протипухлинному лікуванні тироїдної мікрокарциноми для підвищення його ефективності.
Керівник роботи
Афанасьєва Н.І.,
Дата реєстрації
14-12-2011
Організація виконавець
Державна установа «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор'єва АМН України»
Опис
Об’єкт дослідження – радіойодотерапія, клінічні та морфологічні властивості тироїдної мікрокарциноми, дозиметричні дослідження. Мета дослідження – розробити рекомендації щодо лікування тироїдної мікрокарциноми шляхом вивчення особливостей її перебігу та порівняння віддалених результатів різних варіантів протипухлинної терапії з використанням радіойоду та без нього. Методи дослідження та аппаратура – клінічні, дозиметричні, променеві (радіонуклідні ультразвукове сканування, комп’ютерна томографія, рентгенографія), гістологічні, статистичні. Результати – встановлено частість тироїдної мікрокарциноми серед раків щитоподібної залози на прикладі бази даних ДУ «ІМР НАМН України», що складає 8,5 %. Визначено, що за статево-віковими, гістологічними характеристиками та морфологічними ознаками агресії мікрорак практично не відрізняється від пухлин розміром від 1,1 до 4,0 см. З урахуванням особливостей клінічного перебігу та чинників пухлинної агресії за тироїдної мікрокарциноми вперше розроблено покази та протипокази до проведення радіойодотерапії хворих на мікрорак ЩЗ. Доведено, що хворі з мікрокарциномою без ознак агресивності не потребують радіойодотерапії та не мають проявів рецидиву або продовження пухлинного процесу протягом 1 – 10 років. Вирішенні завдання індивідуального дозиметричного планування тироїдної мікрокарциноми, що забезпечує досягнення абляції тироїдних залишків в найкоротші терміни з дотриманням межі припустимих поглинутих доз на червоний кістковий мозок. Новизна– вперше розроблено нові способи ранньої діагностики тироїдного мікрораку; визначення показань до проведення радіойодотерапії тироїдної мікрокарциноми та спосіб радіонуклідної діагностики регіонарних та віддалених метастазів раку щитоподібної залози, використання яких дозволяє забезпечити своєчасність призначення протирецидивного лікування та поліпшити якість життя онкологічних хворих. Ступінь упровадження – опубліковано 2 статті, 3 тез, зроблено 4 наукові доповіді, отримано 1 патент, оформлено 2 заявки на патент на корисну модель. Галузь застосування – медицина, медична радіологія, установи онкологічного профілю, діагностичні центри.
Опис продукції
Спосіб ранньої діагностики тироїдного мікрораку здійснюють завдяки проведення ультразвукового дослідження шиї та при встановленні збільшених лімфовузлів, що не пальпуються, спочатку проводять тиросцинтиграфію з 99mТс-пертехнетатом, при візуалізації вогнища з відсутністю накопичення якого в паренхімі щитоподібної залози діагностують тироїдний рак. За дифузного накопичення радіофармпрепарату проводять лімфосцинтиграфію з введенням 99m Тс-нанокола по контуру щитоподібної залози з боку збільшеного лімфовузла, що не пальпується. При його візуалізації діагностують тироїдний мікрорак із регіонарними метастазами