Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році». 

Документ розроблено на виконання законів України «Про вищу освіту» та «Про освіту». Він спрямований на створення нормативної основи для прийому на навчання до закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку за ступенем молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії для забезпечення реалізації права на здобуття вищої освіти у закладах вищої освіти усіх форми власності та сфер управління.

Подавати заяви через електронні кабінети зможуть усі категорії вступників (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста), які мають хоча б один сертифікат ЗНО та український документ про повну загальну середню освіту, виданий із застосуванням фотополімерних технологій їх виготовлення. Для підтримки регіональних закладів вищої освіти пропонується збільшити вагу регіонального коефіцієнта до 1,03 (1,05 відповідно для спеціальностей з особливою підтримкою). Введення вагових коефіцієнтів для вступу до магістратури – заклад зможе збільшити вагу балу за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%. Також планується надати право закладу у своїх правилах прийому встановлювати мінімальне значення вступних випробувань та конкурсного бала для вступу на ту чи іншу конкурсну пропозицію. Для зменшення плутанини й непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, пропонується автоматично виключати із конкурсу на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити.

Основний етап вступної кампанії пропонується провести у липні 2021 року.

Зауваження та пропозиції можна надати до 30 вересня 2020 року.

Детальніше: https://bit.ly/3kkmQzT 

2020-09-15

Фото: МОН

Громадське обговорення Умов прийому до закладів вищої освіти України у 2021 році
Поширити