З метою забезпечення безперервності навчальних програм в контексті пандемії COVID-19 Консорціум доступних книг ВОІВ (ABC) пропонує відкритий онлайн-курс зі зміцнення потенціалу виробництва книг у доступних форматах для сліпих, осіб з порушеннями зору або іншими особливими потребами, які ускладнюють сприйняття друкованої інформації. 

Курс розрахований на організації з країн, що розвиваються та найменш розвинених країн, які обслуговують людей з обмеженими можливостями. Він базується на передовій практиці виробництва книг у доступних форматах, таких як брайлівський друк, аудіокниги, електронні тексти і тексти, набрані крупним шрифтом.

Курс дозволить масштабувати зусилля з підготовки численних партнерських організацій; надасть слухачам більше можливостей з використання навчальних матеріалів та розвитку вмінь; відкриє курс багатьом організаціям по всьому світу, включаючи видавців та відділи освіти.

У період 2015-2020 рр. 25 партнерських організацій Консорціуму ABC випустили понад 13 700 навчальних книг. До кінця 2021 року в проєктах, які розгорнуті у 17 країнах світу, буде виготовлено ще 5300 доступних навчальних видань.

За оцінками ВООЗ, станом на 2018 рік у світі налічувалося приблизно 253 мільйони людей, які є сліпими або людьми із вадами зору. Понад 90% з них проживають у країнах, що розвиваються, де за оцінками Світового союзу сліпих, сліпі мають лише один шанс з десяти піти до школи чи влаштуватися на роботу.

Детальніше: https://bit.ly/3koDGyS, https://bit.ly/2P3Amxt 

2021-02-22

Фото: Укрпатент

Перший онлайн-курс з виробництва книг в доступних форматах
Поширити