Печать Печать

Відбулось друге засідання Спільного Комітету Україна–Євратом з питань досліджень та інновацій щодо розгляду результатів долучення України до Програми наукових досліджень та навчання. 

Учасники засідання акцентували увагу на початку переговорів з приводу долучення України до участі в Програмі наукових досліджень і продовження навчання Євратом на період 2021-2025 роки. Також обговорювалося питання участі українських науковців у здійсненні теоретичних досліджень у сфері збереження безпеки та радіаційного захисту, термоядерного синтезу, в діяльності Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії, можливості долучення до роботи технологічних платформ Євратом. 

Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній зазначив, що впродовж останніх 4-х років участі України у Програмі «Євратом» на реалізацію проєктів залучено майже 3 млн 115 тис. євро із загального бюджету Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Підписано 16 грантових угод, 5 із них у 2019 році та 10 – у 2020 році.

Сторони погодили подальший розвиток співпраці в рамках Угоди та висловили задоволення темпами імплементації асоційованої участі України. 

Детальніше: https://bit.ly/3lglCWr, https://bit.ly/3loMcgp

2020-11-27

Засідання Комітету Україна–Євратом з питань досліджень та інновацій