13 січня 2022 року відбудеться технічна зустріч на тему «Університети та цілі сталого розвитку».
Організатор – ЮНЕСКО.
Зустріч є третім заходом із серії бесід про вищу освіту, що передує 3-й Всесвітній конференції з вищої освіти, яка відбудеться 18-20 травня 2022 року. Вона покликана зібрати разом осіб, які визначають політику в сфері вищої освіти, та зацікавлені сторони для обговорення того, як вища освіта повинна трансформуватися, щоб зробити свій внесок у досягнення Цілей сталого розвитку, викладених у Порядку денному на період до 2030 року.
Університети та заклади вищої освіти в цілому вже давно відіграють важливу роль в житті суспільства. Вони здатні діяти як першочергові механізми в суспільстві, економіці та навколишньому середовищі на місцевому та навіть міжнародному рівнях, зокрема, шляхом реалізації Глобальної конвенції про визнання кваліфікацій, які стосуються вищої освіти.
Будучи важливими майданчиками для продукування знань, досліджень, інновацій і навчання майбутньої робочої сили, ці заклади відіграють важливу роль і вплив на суспільство.
17 цілей сталого розвитку (ЦСР), визначених ООН, закладають основу для перетворень, спрямованих на більш стале майбутнє для всіх. Вища освіта здатна підтримати досягнення цих цілей, а також використовувати більш системні підходи, які визнають наскрізний характер цих цілей і задач. Необхідно зрозуміти, як ці заклади можуть найкращим чином сприяти досягненню ЦСР з точки зору досліджень і учбових програм, а також їх роль за межами академічних кіл.
У 2020 році ЮНЕСКО в партнерстві з Бергенським університетом створила Глобальну незалежну групу експертів з університетів і Порядку денному на період до 2030 року для розгляду цих тем. Найближчим часом їх звіт буде доступний онлайн. У документі визначені необхідні перетворення та форми внеску університетів у реалізацію Порядку денного на період до 2030 року.
Стає все більш очевидним, що міжнародне співтовариство повинно активізувати свої зусилля з перетворення вищої освіти для розв’язання глобальних проблем і внесення вкладу в ЦСР. Як відмічається у Доповіді про майбутнє освіти, недавно опублікованому Міжнародною комісією ЮНЕСКО, університети та заклади вищої освіти повинні проявляти активність у всіх аспектах побудови нового суспільного договору в сфері освіти. Важливо розуміти, що це означає та як ці заклади можуть найкращим чином підсилити свою підтримку для досягнення ЦСР.
Ключовими питаннями є наступні:
– як університети та інші заклади вищої освіти можуть налагодити свою діяльність для вирішення глобальних проблем, на чому вони повинні бути сфокусовані;
– які нові знання, дослідження та освітні стратегії необхідні для проведення необхідних перетворень у рамках Порядку денного на період до 2030 року;
– які необхідні перетворення в університетах, щоб сприяти досягненню ЦСР, які перешкоди стоять на шляху цих перетворень;
– що можуть зробити університети та інші заклади вищої освіти, щоб забезпечити більш інклюзивне та стале майбутнє для всіх як всередині своїх навчальних закладів, так і в суспільстві в цілому.
Для участі в заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3taKWoD, https://bit.ly/31EaY8e, https://bit.ly/3nafJOu, https://bit.ly/3tg5DQ5, https://bit.ly/3G5Y4yO
Фото: скріншот