Науковою експедицією Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України презентовано результати комплексного дослідження ступеню забруднення різноманітних середовищ водних екосистем каскаду дніпровських водосховищ.

Було виконано широкий спектр досліджень біотичних та абіотичних компонентів водних екосистем Київського та Канівського водосховищ. До програми робіт, входив збір даних для оцінки ступеню забруднення води, зависі, донних відкладів, біоти різноманітними хімічними речовинами та сполуками, включаючи важкі метали, пестициди та радіонукліди чорнобильського походження. До останнього завдання також долучилися науковці Інституту гідробіології НАН України. Далі буде проведено повний цикл хіміко-аналітичних робіт з використанням сучасних методів та технологій.

Вивчався ступінь забруднення донних відкладів, які у слабопроточних та замкнутих водних об’єктах відображають історію антропогенного навантаження. Другий за складністю напрям досліджень – вивчення швидкості ремобілізації забруднюючих речовин із донних відкладів у водне середовище.

Після обробки результатів досліджень можна буде отримати повну інформацію щодо ступеню забруднення окремих компонентів водних екосистем водосховищ різноманітними речовинами, впливу техногенних факторів, кліматичних, гідрологічних, фізико-хімічних, гідробіологічних умов на процеси самоочищення та вторинного забруднення водного середовища. Отримані науковцями результати будуть використані для прогнозування поведінки забруднюючих речовин у системі «вода-зависі-донні відклади» та оцінки екологічного потенціалу Київського та Канівського водосховищ у ході підготовки планів управління суббасейнів Дніпра.

Детальніше: https://bit.ly/3nXlpe2

Фото: УГІ

Дослідження ступеню забруднення різноманітних середовищ водних екосистем каскаду дніпровських водосховищ
2021-11-03
Share