Комітет Верховної Ради України із цифрової трансформації знайомить із зарубіжною практикою щодо використання хмарних технологій. 

США — одна з перших держав, що перейшли на концепцію CloudFirst. Згідно із цим підходом, усі дані у першу чергу зберігаються на хмарі, а не на фізичних носіях. «Хмарами» користуються Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США, Управління з продовольства і медикаментів. Ними створена ціла інфраструктура, яка охоплює програми харчування, здоров’я, лікування. Крім того, «хмари» використовують Міноборони США та розвідувальні служби, що свідчить про виключну захищеність хмарних технологій.

Велика Британія щороку витрачає близько 1 млрд фунтів на перехід до хмарних технологій. Уряд створив платформу G-cloud, за допомогою якої державні органи купують хмарні технології у таких компаній, як Microsoft та Amazon. Це дозволяє зекономити час і кошти на створення власних технологій. Компанії-партнери мають дотримуватися високих стандартів безпеки, щоб працювати з офіційними урядовими даними, інформацією органів місцевої влади та охорони здоров’я. 

Японію вважають лідером хмарних технологій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Щороку уряд розширює можливості доступу до хмарних послуг. В країні запущено платформу Kasumigaseki Cloud, де зберігаються офіційні дані – реєстри платників податків, інформація про інфраструктуру електромереж та залізничних шляхів. На місцевому ринку хмарних технологій працюють як японські, так і зарубіжні провайдери.

Детальніше: https://bit.ly/3f6wMdv 

Фото: Комітет Верховної Ради України із цифрової трансформації

Хмарні технології: Досвід різних країн
2020-07-29
Share