
3 червня 2021 року відбувся перший раунд Кібердіалогу Україна – Європейський Союз, під час якого сторони підтвердили свою відданість глобальному, відкритому, стабільному та безпечному кіберпростору, який повністю відповідає принципам верховенства права, де права осіб однаково захищені у мережі та поза її межами, у якому безпека, економічний розвиток, процвітання та єдність вільних та демократичних суспільств заохочуються і належним чином захищені.
Із метою підвищення рівня безпеки громадян у кіберпросторі Мінцифра вже виконала низку завдань, зокрема:
– розроблено Концепцію забезпечення прав дітей у кіберпросторі та план заходів з її реалізації. Наразі Концепція та План перебувають на фінальному етапі погодження з боку зацікавлених міністерств та органів і незабаром очікується винесення на погодження Урядом;
– у межах національної програми з підвищення цифрової грамотності було запущено платформу Дія.Цифрова освіта, яку вже використали близько 600 тисяч користувачів. Платформа містить більше 55 освітніх серіалів у форматі поєднання розважального та освітнього контенту, велика частина якого присвячена питанням онлайн-безпеки, боротьбі з кібербулінгом, підвищенню рівня медіаграмотності тощо;
– за підтримки Місії Європейського союзу в Україні було проведено загальнонаціональне дослідження з онлайн-ризиків. Дослідження дозволило зібрати статистику щодо найбільших онлайн-ризиків, виявити практики користування інтернетом, рівень довіри до влади (в контексті цифрового середовища), а також проаналізувати досвід громадян у ситуаціях, пов’язаних із кібербулінгом, мовою ворожнечі, поширенням інтимних зображень, наклепом та іншими кіберзлочинами.
Україна та ЄС підтвердили важливість Будапештської Конвенції, яка є потужним підґрунтям для національного законодавства і міжнародної співпраці у боротьбі з кіберзлочинністю, відданість якнайшвидшому схваленню проєкту Другого додаткового протоколу для посилення співпраці у сфері боротьби з кіберзлочинністю.
Детальніше: https://bit.ly/3vVmiqu
Фото: Мінцифра