1-2 грудня 2021 року відбудеться міністерська конференція «Формування демографічного майбутнього Європи».
Організатори: Міністерство закордонних справ Республіки Болгарія, Міністерство праці та соціальної політики Республіки Болгарія, Фонд ООН у сфері народонаселення.
На заході під егідою ООН вперше зберуться представники урядів високого рівня, лідери та експерти з Європи та Центральної Азії, щоб обговорити наслідки скорочення чисельності населення, демографічні зміни та відповідні заходи.
У Європі та Центральної Азії, як і в глобальному масштабі, демографічні зміни були визначені як одна з мегатенденцій, що впливає на досягнення цілей у сфері сталого розвитку та на стан економіки, оточуючого середовища, соціальну сферу. Наразі настав сприятливий момент для розв’язання проблеми демографічних змін як ключового фактору забезпечення процвітання та стабільності.
Конференція передбачає розгляд політичних аспектів, обговорення управлінських рішень і передових практик. Захід збере біля 300 представників громадянського суспільства, урядів, приватного сектору, академічних кіл, міжнародних організацій, а також членів парламентів та інших зацікавлених сторін.
Порядок денний конференції складається з семи наступних тем або діалогів:
– старіння населення;
– пожвавлення сільських районів;
– народжуваність;
– гендерна рівність і сімейна політика;
– покликання молодих людей;
– фінансування соціальної політики;
– демократія та демографія.
Конференція ставить перед собою наступні завдання:
– сприяння зміщенню переважаючого акценту з демографічної кризи на можливості та рішення;
– забезпечення політичної підтримки на високому рівні концепції, спрямованої на розв’язання демографічних змін, яка є всеохоплюючою, основаною на фактах і правах людини;
– визначення ключових детермінант і шляхів підвищення демографічної стабільності та демографічного динамізму за допомогою політики, програм, партнерств і нових технологій, дозволяючи країнам у повній мірі використовувати потенціал демографічних змін і пом’якшити негативні наслідки в підтримку національних і глобальних цілей розвитку;
– запуск Десятиліття демографічної стабільності 2022-2032 рр. і створення співтовариства практиків з демографічної стабільності під керівництвом країн-членів для сприяння обміну досвідом і консультуванню з питань політики та технічної допомоги.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3oTzYzW, https://bit.ly/3cHPOId
Фото: UNFPA