Інститут економіки та прогнозування НАН України оприлюднив результати дослідження «Перспективи пост коронавірусних економічних трансформацій та їх вплив на розвиток країн. Місце України у посткризовому світі».
Відзначено глобальний характер проблем, породжених пандемією COVID-19, а також прямий зв’язок між характером їх вирішення та ключовими властивостями майбутнього світу. Майбутнє у постковідному світі належатиме країнам, чиї суспільства чітко уявлятимуть цілі та завдання свого соціально-економічного розвитку, контролюватимуть державу, держава перебуватиме у партнерських відносинах із бізнесом, а бізнес демонструватиме сталий технологічний розвиток.
Місце України у коронавірусному і посткоронавірусному світі обумовлюватиметься як передумовами, що склалися до початку пандемії, так і рішеннями, що їх ухвалювали органи влади. Лібералізм щодо локдаунів ефективно спрацює за наявності у населення довіри до влади, налагодженого діалогу, прозорості, повноти інформування про поточну епідемічну ситуацію, самодисципліни, розвиненості цінностей інклюзивності у суспільстві й системної розбудови базових інститутів ‒ права, правоохоронної системи, освіти, охорони здоров’я, статистики й інших.
Прискорення цифрової трансформації локальних і глобальної банківських систем є одним із нечисленних позитивних наслідків коронакризи. Тому важливо використовувати синергетичні підходи для зменшення впливу держави на ринок банківських послуг та інституційні можливості з елімінування ризиків надмірного одержавлення локальних банківських систем та запровадження наддержавного регулювання глобального цифрового вільного ринку.
Пандемія COVID-19 стала лакмусовим папірцем як для стійкості економічних систем, так і для спроможності урядів забезпечити ефективність національного господарства та безпеку у надзвичайній ситуації. Зважаючи на потенціал й перспективи української промисловості, зокрема – фармацевтичної, керівництву країни доцільно запровадити механізми для заохочення інноваційно-інвестиційних проєктів українського бізнесу й залучення іноземних інвесторів.
Детальніше: https://youtu.be/-jwdc2RAgLA, https://bit.ly/2YJxkUu
Фото: НАНУ