Центр макроекономічного моделювання Київської школи економіки представив громадськості прогноз макроекономічних показників та сценаріїв розвитку економіки України на 2021-23 роки. 

Прогноз побудований на методології rolling basis – постійного оновлення інформації в реальному часі. Змодельовані декілька сценаріїв: базовий, дорогої енергії, сценарій “без МВФ” та сценарій посилення притоку зовнішніх інвестицій. 

Згідно з прогнозом, за базового сценарію, очікуване зростання реального ВВП України у 2021 році становитиме 4.7%. Розвиток економіки у 2022 році буде повільнішим (ВВП зросте лише на 2.7%), що обґрунтовується повільним відновлення європейських країн. В той же час, у 2023 році спостерігатиметься прискорення зростання ВВП до 3.7%, як наслідок довгострокових ефектів від інфраструктурних проектів та притоку іноземних інвестицій. 

Зростання інфляції у 2021 році очікується на рівні 7.7%, у наступних роках інфляція залишатиметься близькою до рівня у 5% як результат помірного передбачуваного зростання ціни енергоносіїв, помірної девальвації гривні та нижчого за рівноважний попиту. Почнеться помірна девальвація гривні. Дефіцит бюджету в 2021 році становитиме 5.5%. Короткостроковість (обумовленість факторами пропозиції) інфляційного шоку у 2021 році означатиме можливість для НБУ утримання процентної ставки на нейтральному рівні.

«Поточна макроекономічна ситуація є сприятливою для України. Світова економіка поступово відновлюється, що стимулює посилення економічної активності й вдома. Але перспективи нашої економіки в постковідному світі залежать від реформ та притоку зовнішніх інвестицій» вважає керівник центру макроекономічного моделювання.

Детальніше: https://bit.ly/3bIbyUl, https://bit.ly/3wnBOeG 

Фото: KSE

Прогноз KSE на 2021-2023 роки
2021-05-20
Share