Розвиток розумних міст — один з важливих напрямів, яким опікується робоча група зі Smart City та е-демократії. В якості прикладу побудови розумних міст використовуються ініціативи, які вже існують по всьому світу, зокрема, у Нью-Йорку, Чикаго, Барселоні.

Нью-Йорк бореться зі злочинністю за допомогою програми HunchLab, здатної запобігати різним злочинам: від малої крадіжки до терористичної атаки. Розробка, побудована на даних, які збираються у режимі реального часу, дозволяє визначити, де та у який час може бути небезпечно. Крім того, місто підтримує екопроєкти, призначені, зокрема, задля економного витрачання ресурсів. Автоматичні сенсорні системи збирають і очищують дощову воду.

У Чикаго працюють 500 сенсорних приладів Array of Things для контролю за якістю повітря та рівнем шуму (кожен такий прилад має 15 різних датчиків, 2 камери, мікрофон та комп’ютер), а також для моніторингу стану водопровідних і газових труб, підземних комунікацій.

У Барселоні встановлені автоматичні сміттєві контейнери, які надсилають сигнал до комунальної служби, коли бак наповнюється, або «всмоктують» сміття до підземних сміттєсховищ. Система автобусних маршрутів у місті прокладена так, що всі вони перетинаються між собою. Тож за одну поїздку пасажирам не треба робити більше однієї пересадки, а спеціальний мобільний застосунок для водіїв прокладає дорогу до вільних паркомісць, використовуючи датчики, вмонтовані у дорожнє покриття.

Детальніше: https://bit.ly/3hvcUSP 

Фото: Комітет цифрової трансформації ВРУ

Розвиток розумних міст-2
2020-07-24
Share