На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку опублікувало результати дослідження «За межами академічного навчання: перші результати дослідження соціальних і емоційних навичок».

Документ підготовлений у рамках серії досліджень соціальних і емоційних навичок (СЕН) і являє собою одну з перших міжнародних ініціатив зі збору даних про СЕН учнів у віці від 10 до 15 років. 

У звіті представлені перші результати цього дослідження, котрі описують СЕН учнів і їх відношення до індивідуальних, родинних і шкільних характеристик. Він також досліджує більш широкий політичний і соціально-економічний контекст, пов’язаний з цими навичками, й проливає світло на способи надання допомоги керівникам освіти та особам, які визначають політику, в моніторингу та розвитку СЕН учнів.

У роботі показано, як СЕН залежать від віку та соціального середовища, які школярі менше турбуються з-за контрольних і тестів і що впливає на їх бажання навчатися. Виявилося, що найбільший вплив на успішність здійснюють такі навички, як допитливість і наполегливість. 

Також суттєво впливають на оцінки впертість і відповідальність. Креативність, співучасть, толерантність, здатність контролювати свої емоції, стресостійкість також мають вирішальне значення для успішності. 

Як виявилося, соціально-емоційні здібності мають тенденцію дещо знижуватися з віком. Так, 15-річні школярі в порівнянні з 10-річними менше схильні до оптимізму та довіри –СЕН в середньому у них менше виражені, ніж у 10-річних. Причому зменшення цих навичок більше характерно для дівчаток, ніж для хлопчаків, зате дівчатка виявилися більш відповідальними, терплячими та емпатичними. 

Крім того, учні, у котрих, як вони вважали, добрі відносини з однокласниками та вчителями, відрізнялися високим рівнем СЕН. Соціально-економічний статус учня позначався й на його відносинах з учителями. Що стосується навичок, то ключовими у взаємовідносинах учнів і педагогів виявилися оптимізм, допитливість і мотивація до успіху.

Представлений звіт є результатом першого етапу багатопланового дослідження ОЕСР, присвяченого освіті в світі, на котрому вивчалися навички тисяч школярів з десяти різних міст планети.

Детальніше: https://bit.ly/31AMNXP, https://bit.ly/3wpvbtk

Фото: ОЕСР

За межами академічного навчання
2021-11-08
Share