На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено результати дослідження «Фіскальні наслідки стратегічних інвестиційних фондів».

Документ належить до серії матеріалів «Документи ОЕСР з політики в сфері розвитку». Стратегія розвитку ОЕСР спрямована на підсилення внеску Організації в інклюзивне та стійке зростання в багатьох країнах. Вона заснована на науково-обґрунтованих підходах, політичному діалозі та обміні знаннями ОЕСР для вдосконалювання розробки політики та економічних реформ.

Стратегією визначено наступні чотири взаємопов’язані тематичні розділи:
– інноваційні та сталі джерела зростання;
– мобілізація ресурсів для розвитку;
– управління в інтересах сталого розвитку;
– вимірювання прогресу в розвитку.

Документи ОЕСР з політики в сфері розвитку розраховані на широке коло читачів, покликані стимулювати обговорення та аналіз цих тем.

Стратегічні інвестиційні фонди (СІФ) є інструментами економічної та фінансової політики. Операції цих фондів мають важливі фіскальні наслідки, які охоплюють повний цикл операцій СІФ, від фінансування та розподілу капіталу до експлуатації та обслуговування інвестованих активів. СІФ, маючи здатність ефективно використовувати капітал, можуть підвищити ефективність програм державних витрат у відповідних країнах походження СІФ. 

У той же час, створення та діяльність СІФ пов’язані з серйозними фіскальними ризиками, котрі необхідно брати до уваги та усувати. У даному дослідженні розглядаються потоки капіталу як у СІФ, так і з них, а також взаємозв’язок цих потоків з податково-бюджетною структурою та макрофіскальним контекстом у країнах походження СІФ.

Детальніше: https://bit.ly/32jUxhV, https://doi.org/10.1787/e7e43a82-en

Фото: скріншот

Фіскальні наслідки стратегічних інвестиційних фондів
2021-12-24
Поширити