На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено короткий огляд «На шляху до сталого відновлення? Зміни політики ціноутворення на викиди вуглецю під час COVID-19».

У новому короткому огляді основну увагу приділено ролі ціноутворення на викиди вуглецю у відновленні після COVID-19 та у досягненні національних і міжнародних цілей в сфері клімату, таких як цілі Паризької угоди. У документі описані зміни політики ціноутворення на викиди вуглецю (схеми торгівлі викидами (ETS), підтримка викопного палива (FFS), акцизи на паливо та авіаційні податки) впродовж перших 20 місяців пандемії (з січня 2020 р. по серпень 2021 р.) у 47 країнах ОЕСР і G20. За цей період сталося 99 випадків зміни політики ціноутворення на викиди вуглецю, причому більшість з них, як очікується, здійснять негативний вплив на викиди парникових газів. Зміни політики з позитивними наслідками для клімату були більш широкими за охопленням викидів і секторів, і, таким чином, вони, ймовірно, переважать ті зміни політики, що мали негативний для клімату ефект.

Документ належить до серії публікацій «Заходи у відповідь політики ОЕСР на коронавірус (COVID-19)», в якій зібрані дані, аналіз і рекомендації з низки тем, спрямовані на подолання кризи в сфері охорони здоров’я, економіки та суспільства, полегшення координації та сприяння необхідним глобальним діям при вирішенні цієї величезної колективної проблеми.

Детальніше: https://bit.ly/3IhwhvP, https://bit.ly/3I2pS7h, https://doi.org/10.1787/92464d20-en

Фото: скріншот

На шляху до сталого відновлення? Зміни політики ціноутворення на викиди вуглецю під час COVID-19
2022-03-11
Поширити