Європейська комісія оприлюднила пропозицію щодо рекомендації Ради з навчання для забезпечення екологічної стійкості.

EUA підтримує ініціативу, оскільки вона визнає вирішальний внесок освітніх закладів у досягнення цілей Порядку денного ООН на період до 2030 року, «Зеленого курсу» Європейського Союзу та цілі ЄС з глобальних зусиль щодо справедливого переходу до «зелених» технологій. В пропозиції та супровідному робочому документі персоналу Комісії підкреслюється, що освіта та навчання повинні також докладати зусиль для реагування на надзвичайну кліматичну ситуацію та планетарну кризу як з точки зору їх власних дій, так і при підготовці майбутніх фахівців.

Опитування, проведене Європейською асоціацією університетів у 2021 році стосовно екологізації вищої освіти виявив, що багато університетів вже приймають участь в ініціативах з екологічної стійкості. Зокрема, вони працюють над впровадженням Цілей у сфері сталого розвитку разом з іншими поточними процесами трансформації, такими як цифровізація, соціальна інтеграція та вдосконалення навчання та викладання. Нова Пропозиція щодо Рекомендації Ради закликає держави-члени підтримувати освітні та навчальні заклади з метою ефективної інтеграції екологічної стійкості в усі види їхньої діяльності, зокрема, заохочуючи та сприяючи спільному підходу до стійкості, в тому числі в навчанні та викладанні, баченні проблем, плануванні та управлінні, активній участі студентів і персоналу, використанні матеріальних і фінансових ресурсів.

Дані, зібрані ЄФУ, свідчать про те, що екологічна стійкість має велике значення для закладів вищої освіти, при цьому три чверті опитаних закладів по всій Європі розглядають цю тему стратегічно чи планують зайнятися нею найближчим часом. Крім того, учасники опитування підкреслили важливість взаємодії між всіма членами колективу закладу освіти, а також обміну інформацією з іншими закладами для активації діяльності з забезпечення екологічної стійкості. В Пропозиції міститься заклик до держав-членів підтримувати розробку та реалізацію інституціональної стратегії, а також підсилити фінансування для полегшення взаємного обміну.

Як основні проблеми, респонденти назвали відсутність фінансування та фінансових стимулів. Пропозиція спрямована на вирішення цієї проблеми шляхом заохочення інвестицій держав-членів і фінансування ЄС, в основному, з бюджету Erasmus+.

Відповідно до опитування ЄАУ, одна третина закладів вищої освіти виказала бажання бачити ініціативу ЄС, присвячену екологічній стійкості. Таким чином, Пропозиція Комісії щодо Рекомендації Ради є своєчасним і відповідає зростаючій тенденції та сподіванням в цьому секторі. Наразі очікується проходження Пропозиції через законодавчу базу ЄС та виділення коштів на її реалізацію.

Детальніше: https://bit.ly/3IQWNMT, https://bit.ly/3HfsvmJ, https://bit.ly/342nvDx, https://bit.ly/3r8EXiD

Фото: ЄАУ

Навчання для екологічної стійкості
2022-01-28
Поширити