Відбулись експертні консультації європейських фахівців з Комітетом цифрової трансформації з питань удосконалення законопроекту про регулятора у сфері е-комунікацій.

Наразі окремі питання обрання членів, компетенції та незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), не відповідають європейським правилам, визначеним Кодексом е-комунікацій ЄС. Новий законопроект покликаний створити в Україні інституційно, політично та фінансово незалежного регулятора в сфері е-комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку з прозорою процедурою відбору його членів, а також врегулює окремі питання повноважень і функціоналу.

Оскільки у законопроекті передбачені базові принципи правового статусу, діяльності, завдань, повноважень, джерел фінансування НКРЗІ, то в разі його ухвалення започаткується належне функціонування з 2022 року норм Закону України «Про електронні комунікації».

У ході експертних комунікацій наголошувалось на необхідності виведення регулятора з-під будь-якого політичного та відомчого впливу, гарантування його фінансової незалежності, відсутності правового вакууму між припиненням дії попереднього та початком роботи «нового» регулятора. Після врахування поправок законопроект повністю відповідатиме зобов’язанням у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Було досягнуто взаєморозуміння щодо необхідності забезпечити врахування під час підготовки законопроекту до 2-го читання основних принципів права ЄС для побудови проєвропейського ринку електронних комунікацій в Україні та подальшої її інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС. Після доопрацювання законопроект повністю відповідатиме актам ЄС.

Консультації відбулися за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та підтримки проекту ЄС щодо розвитку цифрової політики України.

Детальніше: https://bit.ly/3nMHAVE, https://bit.ly/3nPqsyw, https://bit.ly/3CRJc4D, https://bit.ly/3l7zR2Shttps://sweet.tv/tv/12-ukraina-hd

Фото: Мінцифра

Регулятор європейського зразка у сфері е-комунікацій
2021-11-25
Поширити