На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднила звіт «Регулювання корпоративної політичної активності: тенденції, виклики та роль інвесторів».

У звіті представлений аналіз нормативних актів та інструментів «м’якого права», які формують корпоративну політичну діяльність у 17 юрисдикціях: Австралії, Бразилії, Канаді, Європейському Союзі, Франції, Німеччині, Гонконгу (Китай), Індії, Італії, Японії, Кореї, Нідерландах, Китайській Народній Республіці, Південній Африці, Іспанії, Великобританії та США. 

Проаналізовані тенденції, розглянуті спільні риси та відмінності щодо регулювання, яке використовується у різних юрисдикціях, виокремлено ключові сфери нерегульованого впливу.

Документ містить приклади передової та більш слабкої нормативно-правової бази в кожній з юрисдикцій, описує критичні сфери для взаємодії інвесторів з політиками, компаніями та іншими суб’єктами. Він складається з чотирьох розділів:
– «Лобіювання», який присвячений законам, правилам та іншим настановам або кодексам, які дозволяють провести фреймування взаємодії між лобістами та процесом громадського прийняття рішень;
– «Політичні фінанси», де надається інформація щодо законодавчої та нормативно-правової бази, яка регулює фінансування політичних партій і виборчі кампанії;
– «Конфлікт інтересів до та після публічного працевлаштування», в якому охоплено заходи ефективного запобігання та управління конфліктами інтересів, зокрема відносно руху персоналу між державним і приватним секторами;
– «Права акціонерів», який оцінює можливість надання нормативними актами акціонерам і правлінню компаній права на затвердження політичних внесків через юрисдикції.

Документ належить до серії політичних документів ОЕСР з державного управління, в яких розглядається розробка та реалізація урядами стратегічної, основаної на фактичних даних і інноваційної політики, покликаної реагувати на різноманітні виклики та виконувати зобов’язання урядів перед громадянами.

Детальніше: https://bit.ly/3qswCpb, https://doi.org/10.1787/8c5615fe-en

Фото: скріншот

Регулювання корпоративної політичної взаємодії
2022-03-21
Поширити