
Міністерство освіти і науки України запроваджує мінімальну ціну контрактного навчання для найбільш популярних серед контрактників 38 зі 121 спеціальностей, так звану індикативну собівартість. Це такі спеціальності: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика, фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа, тощо. Зазначене правило мінімальної вартості не зачепить інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки.
Відповідне рішення Кабінет Міністрів України ухвалив 3 березня 2019 року.
З 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менше 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава. Зміни не стосуються студентів, які вже навчаються. Вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні: якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети зможуть не підвищувати її.
Запровадження індикативної собівартості є одним із аспектів реформи фінансування та управління закладами вищої освіти. Приведення вартості контракту до фактичних витрат університетів відбуватиметься поступово: у 2020 році становитиме 60% від держфінансування на 1 студента в університеті, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%. Мінімальна ціна контрактного навчання діятиме для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.
У МОН наголосили на тому, що громадяни мають право отримати податкову знижку на витрати на навчання. Батьки студентів або самі студенти, якщо вони протягом навчання працюють, можуть повернути 18% вартості контракту. Водночас держава надаватиме пільгові кредити за ставкою 3% на навчання в університетах. Це забезпечить можливість кожному отримати доступ до бажаної спеціальності.
Детальніше: https://bit.ly/2VHfz45