В Україні вперше дослідили, як відкритість державних даних у медичній сфері впливає на пацієнтів, бізнес та медичну реформу. 

Міністерство цифрової трансформації у рамках проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ТАРАS» презентувало результати дослідження щодо впливу відкритих даних Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України на суспільство. 

У звіті представлено результати аналізу доступу до державних даних медичної сфери. Показано, що Національна служба здоров’я України є одним із лідерів у оприлюдненні даних. З вересня 2019 року на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних опубліковано 8 наборів даних. НСЗУ також використовує дашборди, зокрема – такі, що показують, скільки бюджетних коштів виплачено медичним закладам та аптекам будь-якого регіону та за які саме послуги; дані щодо лікарень, кількість підписаних декларацій зі спеціалістами; інформацію щодо COVID-19 тощо. 

На основі відкритих даних створюються сервіси, які допомагають пацієнтам та бізнесу вирішувати проблемні питання медичної сфери. Зокрема: «Ліки Контроль» «Є ліки»; «Карта місць відпуску лікарських засобів за електронними рецептами за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки»; «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги»; «Відкрита медреформа».

Відкриті дані у медичній сфері дозволяють економити кошти, отримувати більш якісні послуги, сприяють прозорості та підзвітності органів влади та медичних закладів. 

Детальніше: https://bit.ly/3ngOVKp, https://bit.ly/3oRyLaM, https://bit.ly/2WuvRNb, https://eliky.in.ua/, https://bit.ly/3qXUY8X, https://bit.ly/34eGxU2, https://bit.ly/2KsyU5H 

Відкриті дані у медичній сфері
2020-12-15
Поширити