З 11 по 14 січня 2022 року відбудеться міжнародна конференція на тему «Вода, мегаполіси та глобальні зміни».

Організатор – ЮНЕСКО.

Захід покликаний зібрати разом учених і політиків для вирішення проблеми водної безпеки та глобальних проблем у мегаполісах.

Перед конференцією стоять наступні завдання:
– підготувати науково-технічний огляд водних проблем і рішень, з якими стикаються мегаполіси та використовувати їх для пом’якшення наслідків зміни клімату, конкретизуючи обмін досвідом у конкретній сфері водних ресурсів;
– укріплювати діалог між наукою та політиками на регіональному та місцевому рівнях;
– активувати платформу співпраці Альянсу мегаполісів з води та клімату (MAWAC) шляхом конкретизації обміну досвідом у конкретній сфері;
– переглянути Стратегічні глобальні рамки MAWAC, підготовлені робочою групою міжурядової гідрологічної програми ЮНЕСКО.

MAWAC прагне надати мегаполісам платформу для обміну досвідом у розв’язанні проблем і отримання доступу до технічної та фінансової підтримки програм і проєктів, які дозволять їм успішно долати проблеми водопостачання та зміни клімату.

До 2030 року населення приблизно 100 мегаполісів перевищуватиме мільярд мешканців і 60% населення світу буде проживати в міських районах. На сьогодні частка міського населення в деяких регіонах перевищує 70% і прогнозується, що найближчим десятиліттям збільшення чисельності населення буде вище в міських центрах, особливо в мегаполісах з населенням більше 10 млн осіб. Вони охоплюють різноманітні географічні регіони з широким діапазоном кліматичних умов і, як правило, розташовані недалеко від річок, озер або морів.

Всі мегаполіси стикаються з «мега-проблемами», пов’язаними з наданням послуг водопостачання своїм мешканцям. Таким містам загрожують усе масштабніші наслідки зміни клімату та глобальні проблеми, такі як підвищення рівня моря, температури чи урбанізація. Нагальною стала потреба у невідкладних заходах щодо забезпечення стійкості міст.

Пропонується наскрізне та багатовимірне рішення, засноване на співпраці між вченими, котрі просувають знання, владою на державному та регіональному рівнях, яка повинна впроваджувати технічні та соціально-політичні інновації, та місцевими політиками, здатними підтримувати нові, більш справедливі та більш ефективні моделі управління водними ресурсами в постійній взаємодії з громадянським суспільством.

Детальніше: https://bit.ly/3qfvyUF, https://en.unesco.org/mawac, http://ihp-wins.unesco.org/#/, https://bit.ly/32dNgjE 

Фото: скріншот

Вода, мегаполіси та глобальні зміни
2021-12-21
Поширити