На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено документ «Цифровізація для переходу до ресурсоефективної економіки замкненого циклу».

Цифрова трансформація все частіше визнається засобом, який допомагає розкрити переваги більш інклюзивного та сталого зростання й підвищення соціального благополуччя. В екологічному контексті цифровізація може сприяти відокремленню економічної діяльності від використання природних ресурсів і їх впливу на оточуюче середовище.

У дослідженні аналізуються наслідки цифровізації для переходу до ресурсоефективної економіки замкненого циклу. Зокрема, цифровізація може стимулювати циркулярні бізнес-моделі у приватному секторі, допомогти в усуненні деяких важливих ринкових збоїв, які заважають розширенню масштабів циркулярної діяльності.

У документі наводиться інформація про те, як цифрові технології підтримують ефективну реалізацію політики економіки замкненого циклу, забезпечуючи розробку найкращої політики, зміну форми взаємодії уряду та громадян, покращення реалізації політики. Показані потенційні непередбачувані наслідки цифрового переходу, у тому числі загальні ризики, пов’язані з даними, безпекою, конфіденційністю, прозорістю, а також зворотні ефекти та втручання регулюючих органів.

Документ належить до серії робочих документів ОЕСР з оточуючого середовища, призначеної для надання більш широкому колу читачів вибраних досліджень з питань оточуючого середовища, підготовлених для використання в рамках ОЕСР.

Детальніше: https://bit.ly/3iJ4tWI, https://bit.ly/3DgpYYl, https://doi.org/10.1787/6f6d18e7-en

Фото: скріншот

Цифровізація для переходу до ресурсоефективної економіки замкненого циклу
2022-03-25
Поширити