На сайті Організації економічного співробітництва і розвитку опубліковано новий звіт «Фінанси перехідного періоду: дослідження поточного стану, підсумок нових підходів та фінансових інструментів».

У звіті зазначається, що довгострокові цілі щодо викидів і характер переходу до низького рівня вуглецевих викидів у кожній країні будуть залежати від її унікальних соціально-економічних пріоритетів, можливостей, забезпеченості ресурсами, бачення економічної структури після 2050 року, а також соціальної та політичної прийнятності такого переходу. 

Найважливішим є економічний підхід, що включає розширення масштабів технологій і підприємств з нульовими та майже нульовими викидами, підтримку поступового зниження викидів у секторах з високим рівнем викидів тощо. 

У документі розглядається: 
– 12 таксономій, керівних вказівок та принципів перехідного періоду з боку держав (Японія, Сінгапур, Малайзія, Росія, Європейський союз, ЄБРР) та приватних суб’єктів (Ініціатива з кліматичних облігаціях, Міжнародна асоціація ринків капіталу, Інститут екологічного фінансування Японії, AXA Investment Managers і DBS); 
– 39 фінансових інструментів, що мають відношення до низьковуглецевого переходу (звичайні перехідні облігації, цінні папери з фіксованою прибутковістю, прив’язані до ключових показників ефективності). 

Звіт не надає визначення перехідного фінансування, а розглядає підходи та інструменти для виявлення загальних рис, розбіжностей і позицій, які необхідно враховувати для просування до глобальних екологічних цілей. 

У документі представлені дві точки зору. Перша розглядає суть перехідного фінансування як чинник змін в масштабах всієї організації, щоб знизити перехідні ризики. Другий пропонує трактувати перехідне фінансування як інструмент ринку капіталу з набором основних функцій / атрибутів. 

Детальніше: https://bit.ly/3mB8AHt, https://bit.ly/2Wttj4O, https://doi.org/10.1787/19970900 

Фото: скріншот

Документи ОЕСР з питань навколишнього середовища
2021-08-26
Поширити