Відомство інтелектуальної власності Європейського Союзу оприлюднило дослідження «Порушення авторських прав в Інтернеті в Європейському Союзі: музика, фільми та телебачення (2017-2020), тенденції та рушії».

Для правовласників і суспільства в цілому порушення авторського права та суміжних прав в Інтернеті є серйозною проблемою. Європейська комісія, признаючи це, визначила боротьбу з цим типом порушень одним з пріоритетів у Плані дій щодо інтелектуальної власності.

Впродовж останніх двох років Відомство інтелектуальної власності Європейського Союзу вивчає зазначені порушення. В нинішньому, третьому дослідженні, розглянуто споживання контенту, що порушує авторське право та суміжні права, у країнах-членах ЄС і Великій Британії.

Наведено результати аналізу телевізійних програм, музики та фільмів, доступ до яких споживачі отримують з комп’ютерів і мобільних пристроїв різними методами, в тому числі через потокове передавання, завантаження, тор ренти та програмне забезпечення для копіювання. Джерелом даних сталі відомості, отримані з 28 країн у період із січня 2017 року по грудень 2020 року за широким набором даних про доступ до веб-сайтів, які пропонують піратську музику, фільми та телепрограми.

Цифрове піратство поступово зменшується для всіх трьох типів контенту. До такого результату дійшли автори дослідження. При цьому, як відмічається у дослідженні, відмінності між державами-учасниками можна пояснити такими соціально-економічними чинниками, як нерівність доходів та обізнаність споживачів про юридичні наслідки порушень.

Детальніше: https://bit.ly/3GMVWf8, https://bit.ly/31YrJuG

Фото: EUIPO

Дослідження порушення авторського права і суміжних прав в інтернеті в Європейському Союзі (2017-2020)
2021-12-14
Поширити