Президія НАН України схвалила доповідь «Про діяльність Національної академії наук України в 2020 році та завдання наступного періоду». 

Документ відображає основні досягнення науковців України, акцентує увагу на позитивних зрушеннях  у фундаментальних та прикладних дослідженнях з математики і механіки, фізики і астрономії, інформатики і наук про Землю, проблем матеріалознавства і енергетики, хімії і біології, соціальних і гуманітарних наук. 

Вказується, що НАНУ розвивала міжнародні наукові зв’язки, головним пріоритетом яких є інтеграція до Європейського дослідницького простору, приєднання до Європейської хмари відкритої науки, оновлення Європейської стратегії в галузі фізики частинок (ініціативи «Електронно-позитронна «фабрика Хіггса», «Протон-протонний колайдер наступного покоління»). Важливі результати отримано за завершеним проєктом програми ЄС «Горизонт 2020» з аерокосмічних спостережень Землі «ERA PLANET», а також у рамках участі в термоядерних дослідженнях консорціуму EUROfusion за програмою Євратом. Загалом у міжнародному співробітництві брали участь понад 100 установ НАН України, кількість наукових проєктів із закордонними партнерами становила перевищила 700, з них 220 започатковано у 2020 році. 

Разом із тим зазначається, що в Академії Наук є суттєві проблеми. Омолодження кадрового складу Академії зараз стає критично важливою справою. Багато питань залишаються нерозв’язаними, серед них і гідна заробітна плата, і житло, і нестача сучасного наукового обладнання. 

Детальніше: https://bit.ly/3bKdOu2, https://bit.ly/34cSSrM   

Фото: НАНУ

Про діяльність Національної академії наук України в 2020 році
2021-05-20
Share