12 вересня 2019 ро Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки.

“Своєю основною задачею, своїм основним пріоритетом роботи в Міністерстві я бачу переорієнтування системи освіти і науки на потреби людини. … Ні для кого не секрет, що сьогодні світ надзвичайно швидко змінюється, усі мають бути готові, що потреба в окремих професіях зникатиме, і нам потрібно буде перенавчатися, отримувати нові навички тощо. І в такому пришвидшеному світі єдина можливість залишатися успішним, і, ймовірно, навіть щасливим – це вміти навчатися впродовж життя і при цьому мати доступ до спроможної та ефективної системи освіти”, – зазначила Ганна Новосад.

Перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович  зазначив, що має багаторічний досвід роботи за кордоном і бачив, якою може бути наука та які результати вона може давати для розвитку не лише економіки, а й суспільства загалом. Серед своїх пріоритетних напрямів роботи перший заступник назвав створення прогресивної системи боротьби з плагіатом, єдиної бази, де зібрано інформацію про всіх науковців, репозитарій наукових текстів, починаючи з магістерських робіт.

“Для ефективної реформи не зможемо оминути увагою реформування Національної академії наук та її галузевих академій. Це болюче питання. Насамперед потрібно залучати світових незалежних фахівців – аудиторські компанії, якщо йдеться про оцінку майна, та фахівців, якщо йдеться про оцінку наукових напрямів”, – відзначив Юрій Полюхович.

За напрями вищої освіти та освіти дорослих в МОН відповідатиме Єгор Стадний, за словами якого найближчим часом МОН працюватиме над тим, щоб вибір університету та спеціальності для навчання став дійсно свідомим. Нагальною є зміна системи управління та фінансування вищої освіти – ресурси мають отримати кращі, окремі зміни буде внесено вже до бюджету на наступний рік.

За популяризацію та модернізацію професійної освіти відповідатиме Петро Коржевський.

Школа у смартфоні, новий зміст шкільної освіти та е-learning – цими напрямами займатиметься радниця Міністра Оксана Макаренко, яку планується призначити на посаду заступника Міністра. Вона планує курувати розробку сучасної освітньої платформи.

Любомиру Мандзій призначено заступником Міністра, який займатиметься реформою дошкільної освіти та НУШ.

Реформою Міністерства освіти і науки займатиметься Максим Ярмистий – заступник з юридичних питань, який має досвід роботи в МОН.  “Я працюватиму над тим, щоб уже найближчим часом Міністерство повністю перейшло на електронний документообіг, а усі послуги, які ми надаємо, було можливо надати без особистого контакту з держслужбовцем – дистанційно і в електронній формі. Здається, що тут найбільшим викликом є технічна складова, але насправді – ні. Основне – це юридичний супровід цих процесів і правильне їх оформлення. Технологічні рішення давно існують, а от правильно вписати їх у юридичні процеси держуправління – дуже складне завдання”, – зазначив Максим Ярмистий. Також серед його завдань – забезпечення доступу до достовірних даних у системі освіти та їх ефективний збір. “Сьогодні відсутня прозора база майна МОН з актуальними даними. Підприємцям для отримання інформації про можливість оренди майна потрібно звертатися  до балансоутримувачів, що вимагає значних витрат часу. Це проблемно та неефективно. Я би хотів створити таку базу і дати до неї вільний доступ – від цього виграють як підприємці, так і держава”, – додав заступник Міністра.

Детальніше: https://bit.ly/2lNokK2

2019-09-13

Команда МОН та її пріоритети
2019-09-13
Share