На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено документ «Новий макроекономічний показник людського капіталу з використанням PISA та PIAAC: зв’язок освітньої політики з продуктивністю».

У документі представлений новий показник людського капіталу з використанням досліджень PISA та PIAAC, який враховує середню кількість років навчання. Новий показник являє собою когорто-зважене середнє минулих балів PISA (характеризує якість освіти) населення працездатного віку та відповідної середньої кількості років навчання (кількісно характеризує освіту). На відміну від інформації, наведеної в існуючих літературних джерелах, відносні ваги кожного компоненту не є догматичними і не ранжуються, а безпосередньо оцінюються.

У дослідженні встановлено, що еластичність запасу людського капіталу за якістю освіти у три-чотири рази більше, ніж за кількістю освіти. Новий показник має тісний зв’язок з продуктивністю, при цьому потенціал зростання продуктивності є набагато вищим за рахунок покращання якісної, а не кількісної компоненти людського капіталу. На прикладі дошкільної освіти показано, як змоделювати вплив тієї чи іншої реформи освітньої політики на людський капітал і продуктивність.

Дослідження відноситься до робочих документів Департаменту економіки ОЕСР, які охоплюють весь спектр його роботи, у тому числі економічну ситуацію, аналіз політики та прогнози, фіскальну політику, державні витрати та оподаткування, структурні та інші питання.

Детальніше: https://bit.ly/3x9FnbV, https://doi.org/10.1787/a1046e2e-en

Фото: ОЕСР

Новий макроекономічний показник людського капіталу
2022-04-06
Share