Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала пропозицію щодо прототипу системи сертифікації Blue Dot Network для економічних, екологічно та соціально сталих, відкритих і прозорих інфраструктурних проєктів.
Прототип системи сертифікації буде апробований у низці інфраструктурних проєктів у різних регіонах і секторах.
Мережа Blue Dot, заснована урядами Австралії, Японії та США, спрямована на підтримку та залучення інвестицій у якісну інфраструктуру і має допомагати у подоланні можливого дефіциту інфраструктурних інвестицій у розмірі 2,5÷3,5 трлн дол. США, прискоренні переходу до глобального нульового рівня викидів.
У всьому світі багато людей, як і раніше, не мають доступу до базової інфраструктури, такої як чиста енергія та вода, медичні послуги та комунікаційна інфраструктура. Інфраструктурні проєкти, розроблені відповідно до Принципів інвестицій в інфраструктуру якості G-20 та іншими відповідними стандартами, зокрема Стандарти діяльності Міжнародної фінансової корпорації, Керівні принципи ОЕСР для багатонаціональних підприємств тощо з великою ймовірністю принесуть позитивні результати для суспільства при одночасному зниженні ризиків для інвесторів і зацікавлених сторін.
Мережа Blue Dot покликана допомогти країнам у задоволенні їх основних потреб, надаючи інвесторам, співтовариствам та іншим зацікавленим сторонам надійний сигнал про якість інфраструктурних проєктів.
Мережа Blue Dot націлена на подальше розширення можливостей країн з низьким і середнім рівнем доходу шляхом мобілізації інвестицій у якісну інфраструктуру через добре підготовлені проєкти, розвиток навичок і створення робочих місць на місцевому рівні, а також забезпечення сталого майбутнього. Запропонований дизайн визначає в якості основних такі цінності: ринкові принципи, прозорість, підзвітність, верховенство закону, гендерна рівність, захист прав людини, просування екологічної сталості.
Пропозиція ОЕСР з прототипу мережі Blue Dot являє собою архітектуру мережі Blue Dot, яка містить:
– набір основних вимог, які випливають з міжнародних стандартів, для визначення підстави для видачі сертифікату;
– система бальної оцінки, яка переводить відповідність окремим вимогам в оцінку всього проєкту;
– ефективний і заслуговуючий на довіру процес перевірки відповідності проєкту вимогам.
Для забезпечення достовірності та доказової бази при мінімізації загальних витрат і навантаження на учасників мережа Blue Dot Network буде апробована на проєктах з ряду регіонів Азії, Тихого океану, Африки (на південь від Сахари), Латинської Америки, Близького Сходу.
Мережа Blue Dot може створити глобальне ігрове поле сертифікації проєктів відповідно до загальних вимог до інвестицій у якісну інфраструктуру, вона змінить правила гри для майбутнього інфраструктури.
Детальніше: https://bit.ly/3tzRqNs, https://bit.ly/3L8K35t
Фото: ОЕСР