На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено звіт «Внесок міграції у регіональний розвиток».
У багатьох регіонах країн ОЕСР спостерігається скорочення чисельності населення працездатного віку. Відповідно географічний вимір міграції став вирішальним чинником для оцінювання регіонального розвитку. Де мігранти селяться всередині країн і який внесок вони роблять у місцеву економіку – важливі питання для політиків. Дослідження спрямоване на вирішення цих питань з використанням двох нових наборів даних, які пропонують співставну на міжнародному рівні інформацію про міграцію та інтеграцію мігрантів на ринку праці в містах, селищах і сільських районах країн ОЕСР.
У звіті аналізуються різні аспекти регіонального розвитку та наводяться нові дані про те, який саме внесок мігрантів у регіональний дохід, інновації, міжнародну торгівлю та ринки праці. У ньому представлені нові деталізовані дані щодо міграції в регіонах і містах, визначається роль міграції для розвитку територій.
У документі виділяються, зокрема, наступні три ключові сфери, у яких можуть бути запроваджені дії для покращення інтеграції мігрантів у регіональні ринки праці:
– європейські регіони стикаються з труднощами при працевлаштуванні мігрантів з країн, які не входять до Європейського Союзу;
– гендерні розриви особливо помітні для мігрантів;
– навички мігрантів часто не використовуються повною мірою.
У дослідженні показано, що міграція є важливим механізмом збільшення ВРП на душу населення, особливо у регіонах з низькими доходами, що сприяє економічній конвергенції всередині країни.
Документ належить до серії публікацій «Дослідження регіонального розвитку ОЕСР», які підкріплені унікальними докладними даними на регіональному та місцевому рівнях, розглядають, як на регіональний розвиток впливають такі проблеми, як глобалізація, зміна клімату, інновації, цифровізація, демографічні зміни. Ці звіти та політичні рекомендації, які в них містяться, актуальні для національних, регіональних і місцевих органів влади, фінансових закладів, наукових кіл, бізнесу та громадянського суспільства.
Детальніше: https://bit.ly/3I5CbQu, https://bit.ly/35IQKMQ, https://doi.org/10.1787/57046df4-en
Фото: ОЕСР