Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила звіт «Погляд на освіту-2021», присвячений аналізу проблем освіти, зумовлених пандемією COVID-19.
Економічне становище більшості країн погіршилося в 2020 році й не очікується його поліпшення в 2021 році. Пандемія викликала скорочення робочих місць і зменшення кількості вакансій. Особливо потерпає від цього молодь, для якої перехід від навчання до роботи стає дуже проблематичним.
Уряди ряду країн швидко відреагували на економічні проблеми, з якими стикається молодь. Європейська комісія запустила програму «Підтримка зайнятості молоді: місток до робочих місць для наступного покоління», яка має зробити перехід від освіти до роботи менш стресовим.
Також виникла необхідність для системи вищої освіти підтримувати рівень освіченості студентів та соціальну згуртованість. Економічна криза, викликана пандемією COVID-19, зачепила найбільш вразливі верстви населення і тому державна фінансова підтримка студентів стала важливим чинником сприяння ефективній вищій освіті. У відповідь на це ряд країн запровадили схеми полегшення виплат освітніх кредитів або збільшили фінансову підтримку студентів.
Детальніше: https://bit.ly/3oxE2aH, https://bit.ly/3iCB7K0, https://bit.ly/3AcrO9k, https://doi.org/10.1787/b35a14e5-en
Фото: скріншот