16 червня 2020 року опублікований огляд «Міста світу: новий погляд на урбанізацію», підготовлений спільно ОЕСР та Європейською комісією.
У доповіді вводяться 2 нових показники, які застосовуються до усіх населених пунктів: ступінь урбанізації (Degree of Urbanisation) та функціональна міська зона (Functional Urban Area). Ступінь урбанізації відображає урбаністичний континіум та пропонує три класи міст замість дихотомії міський чи сільський. Це: великі міста – cities (або густонаселені райони); міста і напівпорожні райони – towns and semi-dense areas (або райони середньої щільності); сільські райони – rural areas (або малонаселені райони).
Майже половина населення світу (48%) проживає в містах, чверть проживає в сільській місцевості (24%), а решта люди проживають в містах і напівпорожніх районах (28%). Хоча частка міських жителів стає дедалі більшою, вона залишається низькою у країнах з низьким рівнем доходу. У цих країнах частка населення в сільських районах, як і раніше найвища (28% населення), але скорочується швидше, ніж в інших місцях. У всьому світі урбанізація поширюється. Поселення все більше перетворюються на міста, передмістя поглинаються містами. За прогнозами, до 2050 року населення міст буде швидко рости: з 3,5 мільярда в 2015 році до 5 мільярдів у 2050 році.
Детальніше: http://doi.org/10.1787/d0efcbda-en, https://bit.ly/3g2fXkD