
Перший інтерактивний простір «Музей науки» буде відкрито восени 2020 року в Києві на площах Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ). Цей музей створюється Малою академією наук України разом із агенцією Gres Todorchuk за підтримки Міністерства освіти і науки України.
На відвідувачів чекатиме понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій. Тут можна буде вирушити у космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, дізнатись, як побудований організм людини тощо.
Концепцію проєкту організатори описують одним словом – «спектр». Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою, – до можливості побачити голос, потрапити всередину гігантської мушлі або у дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Буде представлена виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. Виставки «Великі винаходи», «Людина», «Акустика» та «Оптика» розроблені спеціально для «Музею науки» польською компанією Strong Interactions, команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки «Коперник» у Варшаві. А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, таких у світі всього чотири.
Окрема зона простору буде присвячена українським ученим. Найбільший за розміром експонат музею – це скляна стеля, яка змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на питання зі сфери науки.
Експозиція, буде складатись із 7 блоків. Над нею працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції.
Детальніше: https://bit.ly/3g3zT7j
Фото: МОН