14 жовтня 2021 року Організація економічного співробітництва та розвитку представила звіт «Податкова та фіскальна політика після кризи COVID-19».

Звіт підготовлений на основі інформації та аналітичних документів, які були представлені у квітні 2020 року та квітні 2021 року на G20 міністрам фінансів і керуючим центральними банками.

Пандемія COVID-19 викликала значне погіршення державних фінансів, підсиливши негативні результати від довгострокових структурних проблем, спричинених, зокрема, старінням населення, зміною клімату, зростаючою соціальною нерівністю на тлі  цифровізації та автоматизації. 

У даному звіті розглядаються проблемні аспекти та можливості розроблення стратегій державної податково-бюджетної політики. Особлива увага приділена тому, як саме податкова політика може забезпечити справедливий баланс зростання та стійкості, а також на яких питаннях мають зосередитись органи управління у ході проведення податкової реформи.

Кумулятивні наслідки пандемії COVID-19, високий рівень  державного боргу та низка негативних структурних проблем, про які йдеться у звіті, створили складні умови для урядів і політиків з усього світу. 

Не слід розглядати податкову політику ізольовано, оскільки для інклюзивного зростання важливі як масштаб, так і якість державних витрат. Експерти вважають, що покращенню надання державних послуг і укріпленню державних інститутів можуть сприяти:
– використання податковими адміністраціями цифровізації як можливості для розширення власних цифрових послуг, що стало цінним для податкових адміністрацій і платників податків під час кризи COVID-19;
– використання податковими адміністраціями більш крупних і інтегрованих наборів даних;
– використання аналітичних інструментів та методів для покращення управління ризиками й дотримання вимог при проєктуванні;
– використання штучного інтелекту і машинного навчання як чинників підтримки процесів для служби податкового адміністрування.

Визначення нових пріоритетів та оформлення довгострокових структурних проблем вимагає від багатьох країн виходу за рамки незначних змін нинішньої практики оподаткування і витрачання коштів. Суттєві зміни вимагатимуть більш якісної роботи над політичними заходами, ефективних комунікацій, вироблення консенсусних рішень.

Детальніше: https://bit.ly/3Gip7aw, https://bit.ly/3jrdO63

Фото: скріншот

Податкова та фіскальна політика після кризи COVID-19»
2021-10-22
Поширити