На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено «Посібник з передового досвіду у галузі охорони здоров’я».
У ньому розглядаються кроки, пов’язані з вибором, реалізацією та оцінкою політичних дій і заходів, спрямованих на покращення системи охорони здоров’я, з боротьбою з вживанням алкоголю та тютюну, ожирінням, відсутністю фізичної активності тощо.
Посібник покликаний допомогти посадовим особам, які визначають політику, вирішувати найсерйозніші проблеми охорони здоров’я. Він описує процес вибору, реалізації та оцінювання втручань у сфери охорони здоров’я: заходи зі зміцнення здоров’я у системі первинної медико-санітарної допомоги, програми підвищення грамотності у питаннях здоров’я, а також перетворення середовища, в якому живуть люди.
Наводиться досвід країн-членів ОЕСР. Посібник складений за схемою Plan-Do-Study-Act і містить наступні три кроки: визначення заходів охорони здоров’я, які пропонуються передовою практикою та підходять для впровадження; планування та моніторинг реалізації; ретельна оцінка заходів охорони здоров’я.
Заходи охорони здоров’я оцінюються за наступними п’ятьма критеріями передової практики:
– ефективність за ступенем досягнення цілей втручання;
– ефективність за рівнем використання ресурсів для досягнення очікуваних результатів;
– справедливість за ступенем зменшення нерівності у суспільстві внаслідок втручання;
– фактичні дані щодо сили та достовірності доказів, використаних для розробки чи оцінки втручання;
– ступінь охоплення цільових груп.
Наведено загальну основу для визначення реалізації з політики «хто, що і коли виконує».
Результати оцінки за третім кроком визначають наступні дії з прийняття, адаптації чи відмови від втручання. Їх також слід використовувати для виявлення «отриманих уроків», які потім можна застосовувати до майбутніх реалізацій.
Документ належить до серії публікацій ОЕСР з досліджень політики охорони здоров’я, в якій аналізується організація та ефективність систем охорони здоров’я, а також фактори, пояснюючі відмінності в їх ефективності.
Детальніше: https://bit.ly/3pWzpGS, https://bit.ly/3tMqCs9, https://doi.org/10.1787/4f4913dd-en
Фото: ОЕСР