На сторінці блогу платформи ResearchGate опублікована стаття Тіло Матеса «Рекомендоване читання: 5 статей про поточну ситуацію з відкритим доступом».

У ній автор розмірковує про публікації у відкритому доступі, які вже стали звичним явищем, але ще багато треба зробити, щоб надати дослідникам доступ до необхідної інформації і для того, щоб вони могли дозволити собі публікувати власні роботи, не наражаючись на високі публікаційні витрати. Досягнення справедливості у наукових публікаціях означатиме, що дослідники зможуть самі обирати, де і коли вони будуть публікуватись. У рамках святкування Тижня відкритого доступу, Матес склав список тематичних статей, що висвітлюють питання відкритого доступу. Стаття «Відкритий доступ та глобальна нерівність щодо здоров’я: клінічна перспектива» демонструє, як відкритий доступ може вплинути на практикуючих лікарів, особливо – у сільській місцевості та країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Публікація «Скільки коштує піврічна оплата для африканських вчених?» надає уявлення про те, як витрати на публікацію однієї статті співвідносяться з фактичним фінансуванням науки у країнах Африки. Подібні питання розкриваються у статті «Відкритий доступ «виключає» вчених з країн, що розвиваються». Нестандартний погляд науковця-початківця представлений в інтерв’ю з Марком Райаном «Думки дослідника про публікації відкритого доступу». Про те, що рух за відкритий доступ може сповільнитись, про вплив таких структурних факторів, як мандати та угоди на рівні установи, про заходи із просування до світу з повним відкритим доступом йдеться у публікації «Пік відкритого доступу? У деяких наукових галузях зростання доступності зупинилося».

Детальніше: https://bit.ly/3Txwn8f, https://bit.ly/3eIpger, https://go.nature.com/3VAmCbr, https://bit.ly/3yO5ipo, https://bit.ly/3D4UTIt, https://bit.ly/3S9SgJU

ПРО ПОТОЧНУ СИТУАЦІЮ З ВІДКРИТИМ ДОСТУПОМ
2022-10-24
Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *