Національний антарктичний науковий центр оприлюднив результати дослідження щодо забрудників флори та фауни Антарктики.

На антарктичній станції «Академік Вернадський» українські вчені у співпраці з науковцями Європейського Союзу вивчають поширення глобальних забрудників екосистеми Південного океану. Загалом було перевірено понад 67 тис. забруднювальних речовин. Результати аналізів, проведених у лабораторіях Словацької Республіки та Греції виявили наявність низки забруднювальних речовин, серед яких:
– ртуть: токсичні концентрації у8 з 14 проб;
– нові фосфорорганічні вогнетривкі речовини і пластифікатори;
діоксини і пов’язані з ними речовини;
антипірени – речовини, що додаються до певних промислових товарів, щоб знизити ризик їхнього спалахування;
– 33 забрудникинового типу, котрі містять 30% – промислові хімікати, 27% – фармацевтичні препарати та продукти їхнього розпаду, 15% – продукти особистого користування, 15% – пестициди та інсектициди та продукти їхнього розкладу, 13% – стимулятори та продукти їхнього розкладу.

Загалом рівень забруднення проб біоти з Антарктики є нижчим, ніж в Європейських морях, але науковців тривожить сам факт їх наявності у такому віддаленому від людської діяльності регіоні. Отримані дані є вагомим аргументом на користь спільних глобальних дій для виведення з виробництва чи заміни виявлених стійких біоаккумулюючих хімічних речовин на більш «екологічні».

Детальніше: https://bit.ly/3nQ0ycB

Фото: НАНЦ

Результати дослідження Антарктики
2021-11-01
Поширити