
СТАН ВІДКРИТИХ РЕПОЗИТОРІЇВ У ЄВРОПІ

3 грудня 2024 року відбудеться вебінар «Назустріч стратегічному баченню відкритих репозиторіїв у Європі».
Він покликаний поінформувати керівників та співробітників академічних інституцій, науково-дослідних підрозділів, закладів освіти, наукових бібліотек, а також представників інших організацій, які займаються розвитком та управлінням інфраструктурою відкритого доступу в Європі, щодо поточного стану відкритого доступу. Йтиметься про формати, можелі та масштаби відкритості інформації для дослідників, установ і широкої громадськості; стратегії забезпечення інтеграції підходів відкритої науки у європейському та глобальному масштабі; виклики, можливості та напрямки розвитку відкритих сховищ у Європі. також планується обговорити результати звіту «Поточний стан і майбутні напрямки для відкритих сховищ у Європі», опублікованого спільно OpenAIRE, LIBER, SPARC Europe і COAR. Експерти з європейських та інституційних репозитаріїв поділитися своїми ідеями та досвідом розбудови репозитаріїв, співпраці та інтеграції різних репозитаріїв задля побудови більш надійної відкритої інфраструктури у всій Європі. Організатор – Європейська асоціація університетів.
Детальніше: https://bit.ly/3UZzjxW, http://surl.li/pbndvs, http://surl.li/pbndvs
Фото: ЄАУ
#НРАТ_НауковіЗаходи

ШІ-ГРАМОТНІСТЬ

10 грудня 2024 року відбудеться вебінар «Розширення можливостей бібліотекарів за допомогою ШІ-грамотності: структура для навігації та навчання ШІ».
Він стане майданчиком для обговорення з авторами книги «Створення структури грамотності ШІ» стратегій навчання та практичного застосування навичок роботи з інструментами штучного інтелекту, які наразі стали нагальною потребою для бібліотекарів. Планується розглянути сутність генеративного ШІ; можливості роботи зі штучним інтелектом; підтримку бібліотекарями запитів відвідувачів щодо використання можливостей штучного інтелекту; ключові компоненти грамотності ШІ; поради щодо розроблення стратегій упровадження ШІ в системі бібліотечних послуг. Організатор – Choice -ACR
L
Детальніше: http://surl.li/hnedhb, http://surl.li/wszmqp
Фото: Сhoice
#НРАТ_НауковіЗаходи

БІЗНЕС В УМОВАХ ПОСТІЙНИХ ЗМІН

4 грудня 2024 відбудеться онлайн-дискусія «Тактики проєктного менеджменту в стратегії бізнесу».
Захід покликаний поінформувати слухачів про зміст та значення проєктного менеджменту для менеджерів та управлінців усіх рівнів як ефективного стратегічного підходу до розроблення й прийняття рішень щодо розвитку бізнесу та управління кризами. Планується обговорити наступні питання: як упроваджувати проєктний менеджмент в управління бізнесом; як зробити проєктне мислення наскрізною культурою компанії; як досвід помилок вітчизняного бізнесу в управлінні проєктами вплинув на його ефективність тарозвиток; як уникати серйозних помилок та втрат. Організатор – KSE Business School.
Детальніше: http://surl.li/tfcdsq, http://surl.li/uipjfh
Фото: КШЕ
#НРАТ_НауковіЗаходи

УНІКАЛЬНІСТЬ ЖУРНАЛІВ NATURE REVIEWS

5 грудня 2024 року відбудеться вебінар «Дослідження унікальності журналів Nature Reviews: інновації, вплив та ЦСР».
Захід покликаний надати учасникам інформацію про актуальні дослідницькі програми та унікальні журнали серії Nature Reviews, які пропонують високоякісні огляди відповідного тематичного спрямування. Під час вебіанру будуть розглядатись наступні питання: місія журналів Nature Reviews; їх унікальність порівняно з журналами Nature Research ; доцільність роботи з ними під час виконання наукових досліджень, пов’язаних з екологією та Цілями сталого розвитку; нові журнали, які увийдуть до Nature у 2025 році; зв’язок різних природничих журналів із ЦСР. Організатори: Сhoice, Springer Nature.
Детальніше: http://surl.li/jxyeou, http://surl.li/aqjmwf
Фото: Сhoice
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЯК ДОСЯГТИ УСПІХУ У КОНКУРСАХ ПРОГРАМ ЄС

29 листопада 2024 року в онлайн-форматі відбудеться фінальний захід проєкту «Що треба знати і вміти для успіху у програмах ЄС».
Він покликаний поінформувати зацікавлені українські організації про можливості підготовки проектних заявок для участі у конкурсах програм ЄС у 2025 році та надати практичні рекомендації щодо ефективного використання інформаційно-методичних матеріалів, підготовлених у рамках проєкту «Що треба знати і вміти для успіху у програмах ЄС». Планується обговорити наступні питання: спільна проєктна діяльність на місцевому рівні; ефективне використання сервісів порталу фінансування і тендерів; формування ідей за допомогою ChatGPT; підготовка бюджетів і ТЕО; програма «Цифрова Європа» та питання цифрової трансформації; участь у програмах LIFE, EU4Health та інших; «Горизонт Європа» і тематичні пріоритети – агро, здоров’я, клімат; програми для бізнесу і каскадне фінансування; підтримка стартапів з боку Європейського інституту інновацій і технологій; забезпечення інноваційного розвитку міст та місцевих громад; пошук партнерів за профілями. Проєкт виконується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Організатор – Agency of European innovations / Агенція європейських інновацій.
Детальніше: http://surl.li/tliwjs, https://forms.gle/Tx3eE6WRT5bx3a5eA
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВПЛИВ ГШІ НА РОБОТУ З ЛІТЕРАТУРОЮ

3 грудня 2024 року відбудеться вебінар «ГШІ: навігація змін у процесі дослідження наукової літератури».
Він покликаний поінформувати учасників про потенційний вплив генеративного штучного інтелекту на процес пошуку інформації, отримання доступу до неї, формування навичок щодо роботи з ГШІ. Планується обговорити актуальні питання, пов’язані із застосуванням інструментів штучного інтелекту, а саме: як ГШІ радикально змінює процес досліджень; що робить Elsevier щоби надати викладачам і студентам додаткові інструменти ГШІ (Scopus AI) та допомогти їм упроваджувати інновації й трансформувати процес роботи з науковою літературою; що трансформація внаслідок запровадження ГШІ несе бібліотекам та їх користувачам. Організатори: Сhoice, Elsevier.
Детальніше: http://surl.li/czdjqy, http://surl.li/kfkgno
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЦЕНТРІВ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ

27 листопада 2024 року відбудеться онлайн-тренінг для менеджерів центрів трансферу технологій.
Захід покликаний сприяти розвитку екосистеми трансферу технологій в Україні через створення мережі компетентних інструкторів. Учасники здобудуть знання, необхідні для ефективного управління центрами трансферу, упровадження інновацій й поширення такого досвіду. Планується обговорити наступні питання: трансфер технологій у галузі прикладних політехнічних досліджень (досвід Центру передачі технологій та знань Варшавського Університету); трансфер результатів фундаментальних досліджень (практика Інституту фізичної хімії Польської академії наук); найпопулярніші послуги і робота із зацікавленими сторонами; міжсекторальна взаємодія, використання онлайн-платформ для обміну інформацією; оцінювання й валідація технологій; розбудова потенціалу центрів трансферу технологій (залучення інвесторів, міжнародне співробітництво, розвиток інфраструктури, пошук партнерів, укладення угод). Організатори: Міністерство освіти і науки України, Представництво Польської академії наук у Києві.
Детальніше: http://surl.li/lalpty, http://surl.li/ppwato
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

КЛАСТЕРНИЙ ЗАХІД ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

28 листопада 2024 року в офлайн-форматі відбудеться семінар «Розроблення та впровадження спільних магістерських програм», що висвітлюватиме питання кластеру із забезпечення якості освітніх програм.
Захід покликаний стати площадкою обговорення викликів та можливостей розроблення спільних магістерських програм, їх реалізації, забезпечення якості та акредитації в Україні, спираючись на досвід проєктів ErasmusMundus Joint Masters. Планується розглянути процес розроблення та впровадження спільних магістерських програм та обмінятись досвідом застосування різних механізмів для забезпечення якості спільних програм. Організатори: Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України, Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти, Національний університет «Києво-Могилянська академія».
Детальніше: : http://surl.li/gilidl, http://surl.li/pimjlw, http://surl.li/uqwvfh
Фото: Еразмус+
#НРАТ_НауковіЗаходи

SYNERGY. IT BUSINESS & IT EDUCATION

28 листопада 2024 року в онлайн-форматі відбудеться конференція «Synergy. IT Business & IT Education».
Захід стане площадкою для обговорення провідними експертами, керівниками закладів вищої освіти та представниками бізнесу можливостей найбільш ефективного об’єднання зусиль у сфері підготовки кадрів для ІТ-сфери. Цьогорічна програма зосереджена на питаннях динамічного зростання українського EdTech-сектору. Планується розглянути наступні питання: інноваційні технології та перспективи їх упровадження; нові тенденції у сфері освітніх технологій; побудова ефективної мережі партнерств та колаборацій; забезпечення розвитку і збереження кадрового потенціалу; ментальна підтримка співробітників; створення умов для безперервного професійного розвитку і навчання упродовж життя; формування стійких команд, готових до викликів майбутнього та здатних до постійного вдосконалення; майбутнє ІТ-талантів; кроссекторальне партнерство; EdTech як каталізатор освітніх трансформацій; ІТ-освіта по-американськи; інноваційні EdTech-продукти та ініціативи, що трансформують навчання. Організатор – IT Ukraine Association.
Детальніше: http://surl.li/tbcpnp, http://surl.li/odywux
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

AI-ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ПОШУКУ ТА АНАЛІЗУ НАУКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

19 листопада 2024 року відбудеться вебінар «Від хаосу до зосередженості: як Undermind допоможе науковцям знайти голку у копиці сіна».
Він покликаний надати учасникам інформацію про ефективні методи знаходження релевантних джерел інформації для потреб навчання і здійснення наукових досліджень. Учасники набудуть необхідних знань і практичного досвіду роботи з потужним ШІ-інструментом пошуку та аналізу наукової літератури, виокремлення базових публікацій, виявлення зв’язків між ними та новітніх трендів у наукових дослідженнях. Планується обговорити ключові особливості Undermind: пошук на основі семантичного розуміння контекст; візуалізація зв’язків між публікаціями; виявлення нових напрямків та трендів досліджень; персоналізовані рекомендації релевантних джерел; експорт результатів пошуку та аналізу. Організатор – Академія цифрового розвитку.
Детальніше: http://surl.li/cnxwgu, http://surl.li/pfilbg, http://surl.li/vpegei, http://surl.li/ebwsld
Фото: АЦР
#НРАТ_НауковіЗаходи